Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Kryształowa Cegła dla stadionu w Puławach

22 grudnia 2011

Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach zdobył kolejne wyrazy uznania! Został laureatem międzynarodowego konkursu Kryształowa Cegła na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy UE.

Konkurs o Kryształową Cegłę jest największym, najbardziej reprezentatywnym i najszerszym przeglądem inwestycji budowlanych w przygranicznych regionach wschodniej granicy UE.
Tegoroczny finał odbył się 8 grudnia w Filharmonii Lubelskiej. W obecności kilkuset gości z Polski, Ukrainy, Białorusi oraz Armenii organizator rankingu – Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin, przyznał blisko dwadzieścia prestiżowych statuetek oraz wyróżnień.
Mostostal Warszawa otrzymał I miejsce w Konkursie „Dom 2011” za realizację Stadionu MOSiR w Puławach, przy ul. Hauke Bosaka 1 w kategorii: Obiekty Sportowo – Rekreacyjne

Miejski stadion sportowy to kameralny kompleks zlokalizowany na granicy zabudowań i lasu a jednocześnie prawie w centrum miasta. Jego położenie, wielofunkcyjny charakter, nowoczesne rozwiązania techniczne oraz zaplecze noclegowe sprawiają, że stanowi on doskonałe miejsce do organizacji szkoleń sportowych, krajowych i międzynarodowych zawodów oraz zgrupowań. Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Zakres naszych prac objął budowę areny lekkoatletycznej z pełnowymiarowym boiskiem do gry w piłkę nożną, trybun, wielofunkcyjnego basenu odkrytego oraz zagospodarowanie terenu. 
Boisko o nawierzchni z trawy naturalnej typu darniowego zostało wyposażone w nowoczesny bezobsługowy system nawadniający, oświetlenie sportowe nagłośnienie i monitoring. Widownia mieści ok. 4400 widzów.
Trybuny złożone są z trzech części: zadaszonej nowoczesnym pokryciem membranowym trybuny głównej, odkrytej trybuny bocznej i trybuny dla gości oraz zadaszonej trybuny rodzinnej.
Basen otwarty tworzą: ośmiotorowa pływalnia z podgrzewaną wodą, widownią na 243 miejsca siedzące oraz mini aquapark ze zjeżdżalniami i urządzeniami rekreacyjnymi.
W ramach kompleksu powstały również: plac zabaw dla dzieci, boisko do gry w piłkę siatkową plażową oraz zaplecze szatniowo-sanitarne, administracyjne i gospodarcze. W budynku, który skupia te funkcje, znajdują się także 2 sale konferencyjne, siłownia, kawiarnia i hostel z 50. miejscami noclegowymi.

Stadion w Puławach na Euro 2012