Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Kryształowa Cegła

10 grudnia 2010

Oddział Lublin Mostostalu Warszawa otrzymał Kryształową Cegłę za najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy UE, Wielozadaniową Krytą Pływalnię i Salę Gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 23 w Lublinie.

Konkurs o Kryształową Cegłę jest największym, najbardziej reprezentatywnym i najszerszym przeglądem inwestycji budowlanych w przygranicznych regionach wschodniej granicy UE. 

Tegoroczna gala finałowa miała miejsce wczoraj w filharmonii lubelskiej. W X jubileuszowym wydaniu nagrodzono 23 obiekty oraz 25 wyróżniono. Komisja oceniała 61 inwestycji w tym 10 z Białorusi i Ukrainy. Oddział Lublin Mostostalu Warszawa otrzymał I miejsce w konkursie "DOM 2010" w kategorii Obiekty Sportowo – Rekreacyjne. 

Trwająca niecałe dwa lata realizacja zakończyła się w czerwcu br.
Wybudowany obiekt to budynek dwukondygnacyjny, podpiwniczony zawierający:
widownię na 195 osób, basen o wymiarach 25x16 m (6 torów po 2,5m szerokości) i głębokości od 1,35 m do 1,80 m, basen rekreacyjny ze zjeżdżalnią wodną (typu ANACONDA o dł. ślizgu 80 m), wraz z zapleczem szatniowym, socjalnym i biurowym, sauną, wielofunkcyjną salą gimnastyczną oraz kawiarnią.
Na hali oprócz niecek basenowych znajdują się dwie wanny z hydromasażem na 12 osób. Dodatkowo, wyposażona jest ona w instalację chłodzenia, która zdecydowanie zwiększa komfort użytkowników basenu w okresie letnim.