Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Kraków Arena Gotowa!

23 czerwca 2014

Konsorcjum, którego liderem jest Mostostal Warszawa zakończyło budowę hali widowiskowo- sportowej na krakowskich Czyżynach. To jedna ze strategicznych krakowskich inwestycji, najnowocześniejsza i zarazem największa Hala Widowiskowo Sportowa w Polsce, jedna z większych w Europie.

Pozwolenie na użytkowanie krakowska hala uzyskała w dniu 12.05.2014 (uprawomocnione 27.05.2014) po trzech latach budowy.
Prace Mostostalu poza budową Hali Głównej i Treningowej objęły: garaż zewnętrzny wielopoziomowy, obiekty towarzyszące (transformatorownie, wentylatorownie) oraz zagospodarowanie terenu: drogi dojazdowe, parkingi, place.
Hala, która powstała przy Al. Pokoju i ul. Stanisława Lema w Krakowie jest nowoczesnym kompleksem widowiskowo – sportowym, spełniającym wszelkie międzynarodowe standardy. Dodatkowo przyjęty program funkcjonalny zapewnia dużą elastyczność obiektu – m.in. istnieje możliwość utrzymywania lodowiska stałego przez 10 miesięcy w roku bez konieczności z rezygnacji innych imprez bądź wydarzeń sportowych.
Projekt kompleksu otrzymał ponad 14 pozytywnych opinii związków sportowych, które potwierdzają możliwość rozgrywania w hali zawodów co najmniej 18 dyscyplin sportowych, m.in. w: lekkoatletyce, hokeju, tenisie, łyżwiarstwie figurowym czy sportach walki.
Oprócz zastosowania stricte sportowego obiekt jest w pełni przystosowana do organizacji imprez masowych: koncertów, konwencji i kongresów oraz innych wydarzeń o charakterze wystawienniczo-targowym. Trybuny - stałe i ruchome – pomieszczą ponad 15 tys. widzów siedzących, a podczas koncertów, gdy scena ustawiona będzie na dolnej arenie, hala maksymalnie mieści 18 tysięcy osób.
We wnętrzu znajduje się również 27 skyboxów – czyli miejsc wynajmowanych przez firmy na organizację różnych przedsięwzięć biznesowych oraz restauracje i gabinety odnowy biologicznej.
Już kilka dni po uzyskaniu możliwości użytkowania obiektu odbyła się pierwsza duża oficjalna impreza „Pixar in Concert” – zorganizowana specjalnie dla najmłodszych widzów z okazji Dnia Dziecka. Ok 10 tyś dzieci miało okazję oglądać swoje ulubione bajki na olbrzymim ekranie słuchając przy tym muzyki na żywo rozbrzmiewającej z instrumentów Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.

Najbardziej spektakularna, sportowa inauguracja obiektu miała miejsce w dniu 20.06.2014 kiedy to Polscy siatkarze pokonali reprezentację Brazylii w rozgrywkach Ligi Światowej 3:1!.
O szybko rosnącej popularności Kraków Areny świadczy kalendarz imprez sportowych i artystycznych, które w najbliższym czasie odbędą się na obiekcie. Już w sierpniu będziemy mogli ponownie oglądać siatkarską reprezentację Polski w Memoriale Huberta Wagnera, a we wrześniu swoje mecze Mistrzostw Świata będą rozgrywać reprezentacje m.in. Włoch, Francji oraz Belgii. Również fani koncertów odnajdą coś dla siebie – w listopadzie na Kraków Arenie zagra Michael Bublé oraz Elton John.

Pomimo problemów na etapie realizacji Mostostal Warszawa S.A. wybudował w zakładanym terminie obiekt, którym Kraków może pochwalić się na arenie międzynarodowej i przyciągnąć do miasta gwiazdy światowego formatu oraz imprezy sportowe najwyższej rangi – powiedział Jacek Mglej – Dyrektor kontraktu.