Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Kontrakty Oddziału Warszawa

18 września 2008

Stołeczny oddział Mostostalu Warszawa we wrześniu pozyskał dwa prestiżowe kontrakty na łączną kwotę blisko 200 mln złotych. Wybuduje apartamentowce na Woli oraz w Wilanowie.

Pierwszy kontrakt Mostostal pozyskał 27 sierpnia od Acciony Nieruchomości. Jego zakres obejmuje budowę dwóch budynków mieszkalnych wraz z garażem podziemnym. Apartamentowiec, który stanie od strony ulicy Pańskiej wzniesie się na wysokość 6 kondygnacji i swoją architekturą nawiązywał będzie do sąsiadującej zabudowy. Natomiast przy ulicy Prostej powstanie 9 kondygnacyjny obiekt o nowoczesnej architekturze i ciekawej bryle. Nad holami, pomiędzy skrzydłami budynków zaprojektowano zielone patia. Elewacje wykonane zostaną z kamienia, metalu oraz szkła. W części środkowej budynku dominować będzie jasno szary kamień o lekko chropowatej fakturze. Natomiast najniższe oraz najwyższe poziomy ozdobią szkło i metal. W budynku przy Pańskiej powstaną 83 mieszkania, a przy Prostej 85. W garażu podziemnym przewidziano 102 miejsca parkingowe. Realizacja inwestycji, której wartość to 115 mln złotych potrwa do końca października 2010 roku.

Apartamentowiec, który ma stanąć w Wilanowie, Mostostal Warszawa wybuduje na zlecenie firmy TUCANA Sp. z o.o. Kontrakt podpisany został 7 sierpnia. Budynek jest częścią większej inwestycji o nazwie „ Atmosfera Apartamenty”. Jego budowa potrwa do połowy czerwca 2010 roku. Wartość inwestycji wynosi 85,06 mln złotych.