Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Kontrakt na modernizację pl. Grzybowskiego w Warszawie

26 listopada 2009

Mostostal Warszawa po raz kolejny przyczyni się do tworzenia pięknych miejsc w Warszawie. Zarząd Terenów Publicznych powierzył Mostostalowi Warszawa modernizację zieleńca przy placu Grzybowskim. Wartość kontraktu to 11,6 mln zł brutto, a termin realizacji tej inwestycji przypada na 31 października 2010.

Prace na placu Grzybowskim to kolejny kontrakt powierzony naszej firmie, po modernizacji ul. Krakowskie Przedmieście oraz przebudowie Skweru Hoovera, który zmienia charakter Śródmieścia. W obu już zrealizowanych inwestycjach, celem Inwestora było uczynienie z tych fragmentów miasta miejsc pięknych i szczególnie przyjaznych Warszawiakom. Tak jest i tym razem.

Modernizacja placu Grzybowskiego zakłada wymianę instalacji, nawierzchni, zasadzeniu nowej roślinności, nowych drzew, a także dużej ilości kwiatów. Nowy charakter tego miejsca umożliwi także organizowanie tam imprez kulturalnych. W części zachodniej placu wybudowane zostanie także oczko wodne, nad którym będzie unosić się mgiełka. Pojawią się także nowe elementy małej architektury, takie jak przesuwane ławki. Plac Grzybowski w nowej odsłonie będzie wieczorami oświetlany lampami energooszczędnymi.

Przy wschodniej części placu usytuowany zostanie parking, wokół którego zostaną wyeksponowane granitem zabytkowe tory tramwajowe. Plac Grzybowski od końca XIX wieku do 1945 r. stanowił ważny węzeł komunikacji tramwajowej, a do 1985 r. istniała jeszcze trakcja tramwajowa na placu.

W ciągu 7 dniu od daty podpisania umowy Inwestor przekaże Mostostalowi plac budowy. W pierwszym etapie prac przygotowany zostanie projekt organizacji ruchu, następnie rozpoczną się prace rozbiórkowe i ziemne, a w kolejności modernizacja instalacji podziemnych. Za realizację tego kontraktu będzie odpowiedzialny Oddział Warszawa.