Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Konferencja poświęcona realizacji projektu

08 marca 2007

Biuro Analiz i Rozwoju Mostostalu Warszawa było gospodarzem konferencji poświęconej realizacji projektu "Manubuild". Spotkanie, na które przybyli partnerzy europejskiego konsorcjum firm, odpowiedzialnego za prace nad projektem, odbyło się 7 i 8 marca w Focus Centre w Warszawie.

Uczestnicy zjazdu omawiali najważniejsze zagadnienia związane z "Manubuild" oraz międzynarodową konferencją, którą konsorcjum organizuje pod koniec kwietnia tego roku w Rotterdamie.

Podczas dwudniowej konferencji członkowie europejskiego konsorcjum prezentowali efekty prac nad projektem. Wskazywali oni na trudności, jakie pojawiały się w trakcie realizacji poszczególnych zadań. Następnie dyskutowali, jak wyeliminować pojawiające się problemy. Samir Boudjabeur, koordynator projektu wyjaśnił wszelkie wątpliwości związane z projektem oraz przedstawił harmonogram prac na najbliższe miesiące. Natomiast w trakcie warsztatów, na których spotykały się firmy odpowiedzialne za poszczególne pakiety zadaniowe omawiane były wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z ich realizacją.

Drugim, bardzo ważnym celem zjazdu było omówienie wszystkich kwestii związanych z organizowaną przez konsorcjum międzynarodową konferencją projektu "Manubuild". Odbędzie się ona pod koniec kwietnia w Rotterdamie. Jej tematem przewodnim będzie "Transformacja Przemysłu Budowlanego". Konferencja zgromadzi wiele znakomitych osobistości: Toshihiro Yoshioka, uznany japoński architekt pracujący dla firmy zajmującej się budową mieszkań na terenie Japoni, Michael A.Mullens, reprezentant UCF Housing Constructability Lab, John Habraken, autor prac poświęconych adaptacji budynków do celów mieszkaniowych i założyciel fundacji SAR w Holandii (Fundation for Architects Research), Sverker Andreasson, współtwórca Działu Analiz i Rozwoju szwedzkiej firmy NCC, był on również zaangażowany we wdrożenie w krajach Nordyckich drewnianego systemu budownictwa wielokondygnacyjnego.