Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Konferencja naukowo - techniczna

08 września 2008

Mostostal Warszawa 3 sierpnia wystąpił na XXII Międzynarodowej Konferencji Naukowo – Technicznej „Ekomilitaris”, zorganizowanej w Zakopanem przez Wojskową Akademię Techniczną.

Spotkanie zgromadziło przedstawicieli środowisk naukowych z kraju i z zagranicy, służb technicznych i firm z branży budowlanej. Podczas czterodniowej konferencji omówione zostały teoretyczne i praktyczne problemy z zakresu budownictwa oraz inżynierii środowiska. Szczególny nacisk położono na ekologiczne i energooszczędne rozwiązania w budownictwie, problemy architektoniczno-budowlane występujące przy konserwacji budowli zabytkowych i ochronny przed uciążliwościami techniki cywilizacyjnej.

Tematem prezentacji Mostostalu Warszawa było "Zastosowanie płyt kartonowo-gipsowych w obiektach dziedzictwa kulturowego". Referat wygłosił Jerzy Jurczuk z Biura Analiz i Rozwoju firmy. Zaprezentował on możliwości wykorzystania nowej generacji płyt kartonowo – gipsowych w aranżacjach wnętrz obiektów dziedzictwa kulturowego. Rozwiązanie powstało w ramach realizacji przez Mostostal europejskiego projektu I-SSB. Na przykładzie innych europejskich projektów realizowanych przez Spółkę Jurczuk wskazał również kierunki rozwoju i trendy nowoczesnego budownictwa.