Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Konferencja Euro 2012 - Szanse i Bariery

30 listopada 2007

Mostostal Warszawa SA był współorganizatorem konferencji Euro 2012 - Szanse i Bariery, która odbyła się 30 listopada w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Jej gospodarzami byli: Konfederacja Pracodawców Polskich oraz Ukraiński Związek Przemysłowców i Przedsiębiorców.

Spotkanie należało do jednych z największych, międzynarodowych imprez poświęconych tematyce Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, jakie zorganizowano w tym roku.

Konferencja poświęcona była planom inwestycyjnym miast - organizatorów oraz infrastrukturze teleinformatycznej i transportowej. Jej otwarcia dokonali: Andrzej Malinowski, Prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich oraz Ludwik Sobolewski, Prezes Giełdy Papierów Wartościowych. Honorowymi gośćmi spotkania byli: Waldemar Pawlak, Wicepremier i Minister Gospodarki, Mirosław Drzewiecki, Minister Sportu i Turystyki oraz Adam Olkowicz, Szef Komitetu Organizacyjnego Euro 2012.

Politycy i przedsiębiorcy z Polski i Ukrainy mieli okazję porozmawiać na temat organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej z przedstawicielami firm, które uczestniczyły w realizacji dużych przedsięwzięć sportowych. Intencją organizatorów konferencji było stworzenie możliwości bezpośredniego kontaktu przedstawicieli biznesu z władzami, co z pewnością przełoży się na przyspieszenie rozpoczęcia procesów inwestycyjnych związanych z Euro 2012. Wicepremier Waldemar Pawlak podczas swojego wystąpienia podkreślił, że Mistrzostwa będą impulsem nie tylko do rozwoju polskiej gospodarki, ale też promocji naszego kraju za granicą. Zdaniem wicepremiera jednym ze sposobów finansowania sportowych inwestycji powinno być partnerstwo publiczno - prywatne.