Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Koncert ,,Polska żyje w nas

10 grudnia 2006

Mostostal Warszawa został współorganizatorem uroczystego koncertu ,,Polska żyje w nas", który odbył się 10 grudnia, w warszawskiej hali sportowo - widowiskowej Torwar. Nawiązywał on do wydarzeń sprzed 25 lat, kiedy to w Polsce wprowadzony został stan wojenny.

Mostostal Warszawa został współorganizatorem uroczystego koncertu ,,Polska żyje w nas", który odbył się 10 grudnia, w warszawskiej hali sportowo - widowiskowej Torwar. Nawiązywał on do wydarzeń sprzed 25 lat, kiedy to w Polsce wprowadzony został stan wojenny. Inicjatorem artystycznego przedsięwzięcia był Ekscelencja Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, Biskup Warszawsko - Praski.

Koncert ,,Polska żyje w nas", na którym wystąpili jedni z najlepszych polskich wykonawców: Alicja Majewska, Piotr Adamczyk, Krzysztof Kolberger, Paweł Deląg, Krystyna Prońko, Jan Pietrzak, czy Bogusław Morka był wyrazem hołdu dla Polaków, którzy w tamtym czasie nie pozostali bierni i walczyli w obronie prawa człowieka do życia w wolnej ojczyźnie. Artystom towarzyszył Chór i Orkiestra Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Podczas widowiska oddano również hołd górnikom, którzy w listopadzie, tego roku, zginęli w wyniku katastrofy w kopali Halemba.

Na uroczystości zaprezentowana została również działalność nowo powstałej Fundacji Polonia 2011, która za cel postawiła sobie wybudowanie nowoczesnego kompleksu obiektów sportowo - rekreacyjnych. Miałyby one stanąć na terenach należących do Klubu Sportowego Polonia. Założycielem pozarządowej organizacji jest Jarosław Popiołek, prezes Mostostalu Warszawa S.A., który podczas prezentacji jej programu podkreślił znaczącą rolę sportu w kształtowaniu postaw społecznych wśród dzieci i młodzieży.

Ksiądz Andrzej Chibowski, odpowiedzialny za projekt artystyczny i scenariusz spektaklu ,,Polska żyje w nas" dziękując wszystkim za udział w koncercie przypomniał o najważniejszym jego przesłaniu: ,,Tego rodzaju inicjatywy mają nam uświadomić, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, jaki jest i będzie nasz kraj". Następnie głos zabrała Hanna Gronkiewicz - Waltz, prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, która pogratulowała zarówno organizatorom, jak i artystom przygotowania tak wspaniałej uroczystości.