Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Kolejne wielkie betonowanie w Opolu zakończone sukcesem !

27 lipca 2015

Zakończył się kolejny etap budowy dwóch nowych kotłowni na węgiel kamienny, powstających w Elektrowni Opole. Zabetonowane zostały fundamenty drugiego kotła numer 6. To jedna z największych tego typu prac realizowanych w Europie.

W początkowej fazie betonowania używano czterech urządzeń pompujących beton, a w kluczowym momencie pracowało równocześnie aż siedem pomp. W ciągu 115 godzin pracy, bez przerw, pracownicy Mostostalu Warszawa zużyli 18,5 tysiąca metrów sześciennych betonu. Następnie wykańczano górną powierzchnię betonu oraz rozpoczęto jego pielęgnację – okrycie płyty warstwami styropianu w celu utrzymania prawidłowej temperatury w masywie bloku.

„Betonowanie kotła numer 6 to drugie tak duże przedsięwzięcie, które realizujemy
w ramach rozbudowy Elektrowni Opole. Doświadczenie i proces logistyczny wypracowany przy betonowaniu pierwszego kotła pozwoliły przeprowadzić tę operację jeszcze sprawniej. W nocy z soboty na niedzielę z sukcesem zakończyliśmy betonowanie płyty – 00:10 – o tej godzinie zostały podane ostatnie metry sześcienne betonu”
.

– powiedział Julian Kiełbasa, Dyrektor Budowy z ramienia Mostostal Warszawa.

Bloki energetyczne numer 5 i 6 zostaną oddane do użytku w lipcu 2018 roku i marcu 2019 r. Każdy ma mieć moc 900 MW i będzie opalany węglem kamiennym, którego oba bloki rocznie zużyją około 4,1 miliona ton.