Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Kolejne kontrakty Wrobisu

28 czerwca 2010

Wrobis zawarł w czerwcu dwie nowe umowy na prawie 60 mln zł. Spółka, należąca do grupy kapitałowej Mostostalu Warszawa, zmodernizuje Centrum biurowo-usługowe Legnickiego Parku Technologicznego oraz Centrum Zabiegowe szczecińskiego szpitala.

W ramach podpisanego,17 czerwca, z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Szczecinie kontraktu Wrobis przebuduje budynek „M” dostosowując go do bieżących potrzeb szpitala. Obiekt połączony zostanie z budynkiem "B". W czterokondygnacyjnym Centrum Zabiegowym znajdą się oddziały, które dziś są rozproszone. W jednym miejscu działać będzie chirurgia, chirurgia z przeszczepami, neurochirurgia, kardiochirurgia oraz oddział intensywnej opieki medycznej. Oprócz sal zabiegowych, znajdzie się tu też zaplecze łóżkowe. 
Wartość inwestycji to 26.31 mln zł. Koniec budowy przewidziano na 17 grudnia 2012 roku. 

Kolejny kontrakt na roboty budowlane w „Centrum biurowo-usługowym Legnickiego Parku Technologicznego – Letia Business Center (LBC)” Wrobis zawarł 23 czerwca. LBC jest doskonale położonym obiektem w ścisłym centrum Legnicy, z bardzo dobrym układem komunikacyjnym, w rejonie ulic Piastowskiej, Murarskiej i Rycerskiej. Jego powierzchnia użytkowa to ponad 8 tys. m², z czego ponad 4,5 tys. m² to powierzchnia biurowa.
Zakres powierzonego firmie zadania obejmie m.in.:
remont budynku C - przeznaczonego z czasem na dom gościnny,
remont budynku A - w którym znajdą się pomieszczenia biurowo-usługowe, wraz z jego rozbudową poprzez dobudowę nowej części – budynku B,
oraz zadaszenie dziedzińca budynku A i B.
Realizacja wartej 32,85 mln zł brutto inwestycji zajmie 18 miesięcy.