Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Kolejne kontrakty Grupy Kapitałowej Mostostal Warszawa

24 lipca 2009

Mostostal Warszawa S.A. wraz z Przedsiębiorstwem Budownictwa Przemysłowego „Chemobudowa-Kraków” S.A. wybudują halę sportową i basen przy Zespole Szkół nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie. Natomiast należący do Grupy Mostostal Warszawa wrocławski Wrobis wykona salę gimnastyczną przy Zespole Szkół w Zawoni.

Umowa pomiędzy wykonawcą a Miastem Rypin została zawarta 23 lipca. Koszt inwestycji to niespełna 25 mln zł  z czego prawie 16 mln stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na realizację obiektu wykonawca ma 2 lata. Kompleks będzie składał się  z basenu sportowego oraz rekreacyjnego wraz z atrakcjami i brodzikiem dla dzieci, a także wielofunkcyjnej hali sportowej o łącznej powierzchni 6,4 tys. m². W łączniku pomiędzy budynkiem szkoły a halą mieścić się będą sale szkoleniowe z pełnym zapleczem socjalnym i technicznym.

Wrobis podpisał  umowę z Gminą Zawonia 22 lipca. Kontrakt opiewa na 5,6 mln zł, a termin oddania obiektu to 24 czerwca 2011. Inwestycja obejmuje budowę hali sportowo-widowiskowej z zapleczem socjalno-technicznym i widownią dla 354 osób. Hala o wymiarach w rzucie 36,16 x 44,56 m zostanie wzniesiona w technologii tradycyjnej i przekryta dachem łukowym o konstrukcji stalowej.