Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Kolejna nagroda dla Galerii Jastrzębie!

20 lipca 2011

Pierwszy duży pasaż handlowo-usługowy Jastrzębia-Zdroju znów został doceniony. "Galeria Jastrzębie", za której realizację odpowiadał Mostostal Warszawa otrzymała nagrodę w konkursie „Budowa Roku 2010”.

Konkurs „Budowa Roku” organizowany jest przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Infrastruktury oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Służy wyłonieniu obiektów budowlanych, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne. Ocena obejmuje m.in.: jakość robót, organizację budowy i terminowość, zastosowane rozwiązania techniczno-technologiczne, zachowane bezpieczeństwo pracy i ochronę zdrowia oraz wpływ oddziaływania inwestycji na środowisko i gospodarkę regionu. Za realizację centrum handlowo-rozrywkowego "Galeria Jastrzębie" Mostostal Warszawa otrzymał nagrodę II stopnia. 

Składająca się z pięciu kondygnacji galeria, o wymiarach 115,60/43,83 m i wysokości 16,1 m zlokalizowana jest w samym centrum miasta. Wyróżnia się elegancką elewacją, wykonaną z elementów ceramicznych i paneli symulujących drewno i aluminium. Charakteru dodają jej kamienne fontanny oraz dobrze zagospodarowany i ciekawie oświetlony plac. Na kondygnacjach „-2” i „-1” znajdują się parkingi, parter, I i II piętro pełnią funkcje handlowo–usługowe. Obiekt mieści ok. 80 sklepów i punktów usługowych. Zapotrzebowanie na energię pierwotną (EP) budynku wynosi zaledwie 321,74 kWh (m kw./rok)

Budowa inwestycji trwała blisko półtora roku. Odpowiadał za nią Oddział Katowice Regionu Południowego Mostostalu Warszawa.
Więcej szczegółów

Przyznane wyróżnienie nie było pierwszym jakie otrzymała ta inwestycja:
Jastrzębska galeria nagrodzona!