Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Kolejna inwestycja na Pradze dla Mostostalu Warszawa!

06 października 2014

Mostostal Warszawa SA podpisał ze Stołecznym Zarządem Rozbudowy Miasta umowę na zaprojektowanie i wykonanie robót w ramach zadania „Warszawska Przestrzeń Technologiczna - Centrum Kreatywności Targowa".

Inwestycja zakłada powstanie przy wykorzystaniu istniejącej zabudowy obiektu o kubaturze 18,8 tys. m³. Zadanie inwestycyjne pt. „Warszawska Przestrzeń Technologiczna – Centrum Kreatywności Targowa 56”, realizowane jest w systemie „Projektuj i Buduj”. Centrum będzie oferowało przestrzenie wystawiennicze, kryty dziedziniec, pracownie artystyczne i fotograficzne. Realizacją, wartego 22.9 mln zł przedsięwzięcia, zajmie się Oddział Centralny Mostostalu Warszawa.

Centrum Kreatywności Targowa to inwestycja powstająca tuż obok oddanego niedawno do użytku Muzeum Pragi, którego Generalnym Wykonawcą był również Mostostal Warszawa.

„Projekt ma na celu stworzenie zwartego kwartału zabudowy z dziedzińcem wewnętrznym, w nawiązaniu do istniejących elementów. Na cele biurowo-usługowe planowana jest adaptacja istniejącego budynku frontowego oraz oficyny północnej pięciokondygnacyjnej. Dokonano też rozbiórki oficyny południowej dwukondygnacyjnej pod budowę nowego trzykondygnacyjnego skrzydła oraz zadaszonego dziedzińca” – powiedział Robert Nowak, Kierownik Kontraktu Mostostal Warszawa SA.

Budynek przy ul. Targowej 56 znajduje się na obszarze układu urbanistycznego ulicy Targowej na odcinku Plac Wileński – wiadukt kolejowy (Warszawa Praga Północ), wpisanego do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego. Trzykondygnacyjna kamienica frontowa powstała w latach 1865-1867, jest budynkiem mieszkalnym, całkowicie podpiwniczonym i posiada strych. Zarówno budynki adoptowane, jak i nowoprojektowane skrzydło będą miały połączenia komunikacyjne na wszystkich poziomach wspólnych. Budynek oficyny północnej wybudowany w 1918 roku usytuowany jest w głębi posesji. Jest podpiwniczony, z lokalami użytkowymi na parterze. W projekcie przewidziano rozbiórkę oficyny południowej, dwukondygnacyjnej (rozbiórka budynku została już przeprowadzona) i wybudowanie od podstaw 3 kondygnacyjnego skrzydła. Planowane jest również zagospodarowanie części terenu jako zadaszonego dziedzińca wewnętrznego wyłącznie dla ruchu pieszego. W przyszłości ma powstać parking w głębi terenu inwestycji z dojazdem od ulicy Ząbkowskiej. Projekt Centrum oraz roboty budowlane muszą uwzględniać zalecenia konserwatorskie Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Centrum Kreatywności Targowa 56 będzie miejską placówką oferującą kompleksową pomoc - miejsce do pracy, możliwości nawiązania kontaktów z potencjalnymi partnerami lub klientami.
W ramach Centrum wynajmowana będzie powierzchnia biurowa oraz konferencyjna i wystawiennicza dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą w sektorach kreatywnych.
W budynku Centrum znajdą się zróżnicowane pod względem funkcji pomieszczenia:
- pracownie twórcze,
- pomieszczenia konferencyjne,
- powierzchnie wystawiennicze,
- pomieszczenia typu strefa wypoczynku, kawiarnia,
- pomieszczenia usługowe, socjalne, komunikacyjne,
- strefa zabaw dla dzieci,
- zaplecze magazynowe,
- pomieszczenia techniczne.


Adres inwestycji: Targowa 56 (Praga Północ) Warszawa
Inwestor: Miasto Stołeczne Warszawa
Inwestor zastępczy: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta
Generalny Wykonawca: Mostostal Warszawa

Wizualizacje: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta