Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Katowickie Centrum Technologii

09 września 2011

Budowa Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych dla Uniwersytetu Ekonomicznego, to kolejny kontrakt jaki Mostostal Warszawa zrealizuje dla katowickich uczelni.

Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych to pięć pięter naszpikowanych elektroniką - system BMS, sieć wi-fi, serwerownia, laboratoria komputerowe, biblioteka multimedialna z dostępem do baz danych i specjalistycznego oprogramowania oraz dwupiętrowa aula dla 200 słuchaczy wyposażona w ekrany LCD. Ze stacjonarnych i mobilnych stanowisk komputerowych, mieszczących się w obiekcie, skorzysta w tym samym czasie blisko 800 osób. 

Nowoczesne technologie obecne są tu także w budownictwie. Dzięki pompom ciepła budynek wykorzysta własną temperaturę do ogrzewania wody użytkowej. Na dachu zastosowane zostaną systemy solarne a magazynowana woda deszczowa posłuży m. in. w sanitariatach oraz do podlewania zieleni. W przyszłości na poziomie -1 przewidywana jest możliwość ładowania samochodów elektrycznych. 

Warte 38, 68 mln zł brutto CNTI nie tylko spełni funkcje dydaktyczno-naukowe uczelni. Z czasem przyczyni się również do współpracy z sektorem biznesowym w zakresie kreowania i zastosowania ICT (Information and Communication Technology). Wyróżniać się też będzie eleganckim wyglądem. Architekci zaplanowali je na rzucie kwadratu, dostawiając do masywnej, obłożonej klinkierem bryły w kształcie litery "L" łagodniejszą i lżejszą formę o biegnącej łukiem, szklanej elewacji, uatrakcyjnionej iluminacją. Całość z kampusem połączy kładka. W przyziemiu pod budynkiem znajdzie się parking rowerowy. 

Inwestycja skończona zostanie 23 sierpnia 2013 r. Powstanie na jednohektarowej działce w obrębie kampusu uniwersytetu, między ulicami Bogucicką i Murckowską tuż przy rzece Rawie. Za jej realizację odpowiedzialny będzie Oddział Katowice Regionu Południowego. 

Dane techniczne:
kubatura: 32 763m³
pow. całkowita w raz z parkingiem zamkniętym: 7856m³
pow. użytkowa: 3916,85m²

CNTI nie jest jedynym kontraktem jaki Mostostal Warszawa wykona dla katowickich uczelni. W połowie lipca skończyliśmy budowę Budynku Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej dla Uniwersytetu Śląskiego.