Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Kampus dla uczelni w Białymstoku

26 stycznia 2011

Planowana od lat budowa kampusu uczelni Uniwersytetu w Białymstoku może się wreszcie rozpocząć. Mostostal Warszawa zawarł wczoraj umowę z inwestorem. Nowe obiekty powstaną do końca maja 2013 r.

Umowę podpisano w Sali Senatu białostockiego uniwersytetu. Dokumenty sygnowali: Jarosław Popiołek prezes zarządu Mostostalu Warszawa SA oraz Jarosław Pesta dyrektor Grontmij Polska Sp. z o.o.(inwestor zastępczy) przy współudziale prof. Jerzego Nikitorowicza, rektora uniwersytetu.
Podczas spotkania prezes Jarosław Popiołek podkreślił wagę realizacji, za którą, przez najbliższe lata będziemy odpowiadać: Z dwóch względów ta inwestycja jest dla nas szczególna. Kampus jest największym obiektem z dziedziny szkolnictwa wyższego, jaki w nadchodzących dwóch latach będziemy realizować. I o ile pod względem budowy i konstrukcji nie jest to obiekt skomplikowany, o tyle pod względem projektu i nazwiska jego autora – czyli znakomitego architekta profesora Marka Budzyńskiego - jest to dla nas spore wyzwanie.

Kampus, który powstanie przy ul. Ciołkowskiego to największa, składająca się z kilku etapów, inwestycja w historii uczelni. Miasteczko akademickie zajmie 30 hektarów z czego połowę terenu pokryją tereny zielone. Studenci skorzystają z kampusu wraz z początkiem października 2014 r.
Wartość prac, które wykonamy, wyniesie 168,7 mln zł. W ramach kontraktu zbudujemy gmach Wydziału Fizyki i Instytutu Chemii, Instytut Biologii oraz Wydział Matematyki i Informatyki wraz z Uniwersyteckim Centrum Obliczeniowym. 
Zgodnie z umową teren budowy przekazany zostanie nam już w piątek.

Na realizację projektu Uniwersytet w Białymstoku uzyskał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Region Polski w wysokości ponad 220 mln zł.