Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Kamień węgielny w Toruniu

13 maja 2010

Na budowie realizowanego przez Mostostal Warszawa dla Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Humanisticum 12 maja odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego.

Wraz z prezesem Mostostalu Warszawa Jarosławem Popiołkiem akt erekcyjny sygnowały tak ważne osobistości dla Torunia, jak: Piotr Całbecki marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Rafał Pietrucień – wiceprezydent Torunia oraz rektor uczelni prof. Andrzej Radzimiński.

W swoim przemówieniu prezes Popiołek podkreślił, że dla Mostostalu budowa toruńskiego Collegium Humanisticum jest bardzo ważną inwestycją i na pewno dołożymy wszelkich starań, by zrealizować ją jak najlepiej. Dodał też, że nie jest to jedyne, tego rodzaju, przedsięwzięcie w portfolio naszej spółki - Mostostal obecnie jest wykonawcą jeszcze kilku innych obiektów edukacyjnych, stąd cieszymy się, że będzie miał on aż tak duży udział w poprawie jakości kształcenia studentów w naszym kraju.

Umowa pomiędzy Mostostalem a UMK zawarta została na początku maja zeszłego roku. Zakres prac obejmuje wykonanie projektu i budowę obiektu przy ul. Gagarina w Toruniu. Kompleks dydaktyczno-naukowy, z którego będzie mogło korzystać prawie 3300 studentów powstanie do końca czerwca 2011 roku. Z ramienia Mostostalu za realizację inwestycji odpowiedzialny jest Region Centralny.

Collegium Humanisticum w liczbach (etap I):

- powierzchnia całkowita: 16 913 m²

- kubatura: 71 035 m³

- liczba miejsc parkingowych: 100 - budynek dydaktyczny (AiB): 12 sal ćwiczeniowych, 15 wykładowych, 9 komputerowych, powierzchnia biblioteki: 1053,08 m²

- budynek naukowo – badawczy (C): 129 pokoi dla pracowników naukowych

- wartość inwestycji: 70 mln brutto