Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Juwenalia 2008

23 maja 2008

Warszawscy studenci 17 maja podczas Wielkiej Parady Studenckiej, która przeszła ulicami stolicy ogłosili swoje rządy w mieście. Mostostal Warszawa podobnie, jak w zeszłym roku wsparł Wydział Inżynierii Lądowej w przygotowaniach do tego wydarzenia. Firma przekazała przyszłym inżynierom okolicznościowe koszulki oraz gadżety wykonane specjalnie na tę okazję.

W juwenaliowej paradzie uczestniczyło blisko 6 tys. studentów. Przedstawiciele wydziałów warszawskich uczelni przejechali ulicami miasta na platformach podkreślających charakter i klimat danej szkoły. Barwny korowód wyruszył w południe z Placu Teatralnego w kierunku Pół Mokotowskich, gdzie odbywały się koncerty. Studenci Wydziału Inżynierii Lądowej wystąpili na paradzie w białych koszulkach, na których widniało logo ich wydziału, Mostostalu oraz tegorocznych juwenaliów. Od firmy otrzymali oni również niebiesko – białe klekotki, dzięki którym mogli zamanifestować swoją obecność na imprezie.

Juwenalia to największe, coroczne święto studentów. Jest to czas, kiedy niemalże wszystkie warszawskie uczelnie jednoczą siły, by objąć władzę w Warszawie. Impreza ma na celu integrację środowiska akademickiego a jej myślą przewodnią jest "jedność w różnorodności".