Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Jordanki naukowo - Konferencja o rynku nieruchomości i nie tylko

12 maja 2016

O tym, jak wygląda rynek nieruchomości w Polsce, jakie są perspektywy rozwoju i ryzyka również w kontekście roli zagranicznego inwestora rozmawiali goście debaty zorganizowanej przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konferencja naukowa poświęcona tej tematyce odbyła się w nowo wybudowanym przez Mostostal Warszawa Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. W dyskusji ekspertów głos zabrał Prezes Andrzej Goławski.

Do Torunia zawsze miło się wraca. Z tym miastem Mostostal Warszawa wiele łączy. Od wielu lat nasza firma z powodzeniem współpracuje z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu (UMK). Dla tej uczelni wybudowaliśmy Collegium Humanisticum oraz Uniwersyteckie Centrum Sportowe. W polskiej stolicy pierników w grudniu ubiegłego roku miało miejsce wielkie otwarcie nowoczesnej sali koncertowej na Jordankach. To właśnie tam 10 i 11 maja odbyła się konferencja naukowa pt. „Inwestycje i nieruchomości w gospodarce światowej”, której sponsorem został Mostostal Warszawa. Organizatorem tego spotkania była Katedra Inwestycji i Nieruchomości Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK, świętująca 40-lecie istnienia.

Wydarzenie zgromadziło forum przedstawicieli świata nauki, instytucji rządzących i biznesu. Na zaproszenie gospodarza w panelu dyskusyjnym ekspertów wziął udział Andrzej Goławski, Prezes Mostostalu Warszawa. Stojąc na czele jednej z największych firm budowlanych w Polsce, okiem eksperta ocenił ryzyka, z jakimi musi się zmierzyć przedsiębiorstwo nabywające nieruchomości pod zabudowę bądź będące generalnym wykonawcą nieruchomości w ujęciu rynków lokalnych i na tle innych krajów.

W sesjach plenarnych wzięli również udział przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Polskiej Agencji Informacyjnej i Inwestycji Zagranicznych, Narodowego Banku Polskiego, a także pracownicy naukowi największych uczelni wyższych z całej Polski. Główne tematy poruszone w trakcie konferencji to polskie i zagraniczne inwestycje, finansowanie inwestycji na rodzimym rynku nieruchomości oraz w innych krajach, przepływy kapitałowe, status przedsiębiorstw budowlanych, ryzyka inwestycji oraz odpowiedzialność podmiotów prowadzących działalność inwestycyjną w skali ponadnarodowej. Patronat nad wydarzeniem sprawowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Pierwszego dnia konferencji na uczestników czekała również wyjątkowa niespodzianka. Arkadiusz Biniek, Kierownik Kontraktu Mostostalu Warszawa, pracujący na budowie toruńskiego audytorium, zna Jordanki od podszewki. Opowiadając o procesie realizacji i zdradzając ciekawostki m.in. na temat akustyki, pikado, oprowadził gości po zakamarkach najnowocześniejszej sali koncertowej w Polsce.