Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Jordanki na finiszu

24 września 2015

Układanie parkietów, montaż stolarki aluminiowej, impregnowanie ścian betonowych oraz montaż ścian mobilnych dzielących sale koncertowe i intensywne prace porządkowe – na budowie sali koncertowej na toruńskich Jordankach dużo się dzieje. Prace budowlane są już na finiszu.

Wyczekiwana przez mieszkańców Torunia sala koncertowa na Jordankach jest już na ostatnim etapie realizacji. Zaawansowanie robót budowlanych wynosi 95%, a Mostostal Warszawa - generalny wykonawca, prowadzi obecnie prace wykończeniowe wewnątrz budynku.

- Torunianie czekali dziesiątki lat, aby tego typu projekt powstał. Wiele miast ma piękne sale przeznaczone dla wydarzeń kulturalnych, a my w Toruniu do tej pory cierpliwie czekaliśmy, przygotowywaliśmy się. Teraz mamy etap finalny budowy. To co widać, to końcówka – oczywiście bardzo żmudna, bardzo pracowita. Ale mam nadzieje, że Torunianie będą zachwyceni swoją salą koncertowo-kongresową, miejscem, do którego będą przychodzić przez dziesiątki lat na ciekawe i ważne wydarzenia – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.

Montaż okładzin picado – który był najtrudniejszym i najbardziej czasochłonnym etapem budowy został zakończony już latem. Obecnie trwają intensywne prace wewnątrz budynku związane z wykończeniem struktury pikado. To już tylko kosmetyka i impregnacja. Rusztowania zostały zdemontowane, również ciężkiego sprzętu nie ma już na budowie.

- Zakończono szklenie okien, uruchomiono największą zapadnię – transportową. Trwają prace rozruchowe dotyczące uruchomienia czterech zapadni scenicznych. Wykonawca zakończył układanie parkietu w sali prób, salach konferencyjnych i pomieszczeniach biurowych, położył płyty granitowe na placu przed salą koncertową. Obecnie trwa ich szlifowanie – do ukończenia pozostała już tylko sala koncertowa – wylicza Robert Kiezik, kierownik kontraktu Mostostal Warszawa.

Układana jest kostka brukowa na drodze między Urzędem Marszałkowskim a salą, trwa montaż poręczy i balustrad na klatkach schodowych, impregnowanie ścian betonowych oraz montaż ścian mobilnych dzielących sale koncertowe. Przystąpiono do montażu okładzin akustycznych z blachy MLS oraz wyposażenia pomieszczeń szatni i toalet. Na Jordankach trwa też nasadzanie zieleni oraz montaż elementów małej architektury i oświetlenia zewnętrznego.

- Budowlańcy z młotami pneumatycznymi ustąpili miejsca licznym ekipom sprzątającym, które usuwają pobudowlany pył i kurz. Na początku października zostanie zamontowana mobilna widownia wraz z fotelami, scenotechniki i delikatne urządzenia sterujące. Z początkiem listopada ma zostać zgłoszona gotowość odbiorowa budynku – dodaje prezes Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki Grzegorz Grabowski.

Już na początku grudnia mieszkańcy Torunia, w trakcie dni otwartych, będą mogli przekonać się, jak wygląda ukończone wnętrze Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Program imprez otwarcia będzie bardzo bogaty, na 14 grudnia zaproponowano koncert Gorana Bregovića, dzień później na scenie CKK Jordanki zagości królowa angielskiego popu Lisa Stansfield, a 16 grudnia odbędzie się akustyczny koncert zespołu HEY.

Zobacz Film: https://www.youtube.com/watch?v=dJveMhdd6zw