Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Jastrzębska hala gotowa!

28 lipca 2011

„Symbol Jastrzębia” – tak określił wykonaną przez Mostostal Warszawa halę widowiskowo-sportową Marian Janecki, prezydent miasta Jastrzębie-Zdrój.

Choć do oficjalnego otwarcia obiektu mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju poczekają do września władze miasta już teraz przekazały nam Akt zakończenia zadania pn.: Modernizacja, nadbudowa i rozbudowa obiektu HAli Widowiskowo-Sportowej łącznie z zapleczem (część stara i nowa), u. Dokument potwierdzający wspólną realizację kontraktu podpisali Marian Janecki, prezydent miasta oraz Alojzy Malczak, dyrektor Regionu Południowego Mostostalu Warszawa. 

Kiedyś ktoś na starej hali napisał: "Duma Janeckiego". Teraz ten piękny obiekt to naprawdę moja duma, i myślę, że także wszystkich mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. Chciałbym, by odbywały się tu wielkie imprezy, nie tylko sportowe, ale również okolicznościowe i koncerty, i by ta hala dobrze służyła mieszkańcom i sportowcom – mówił podczas uroczystości Janecki. 

Dzieło zostało zrealizowane. To już drugi obiekt Mostostalu w Jastrzębiu-Zdroju (...) cacuszko, jeśli chodzi o hale widowiskowo-sportowe. W Polsce trudno będzie znaleźć drugi taki obiekt - dodał Malczak. 

Budowa areny, mieszczacej się przy ul. Leśnej, trwała blisko półtora roku. Zakończyła się w terminie. Koszt inwestycji wyniósł 41,5 mln zł z czego11,3 mln złotych inwestor pozyskał z funduszy unijnych.

Hala dla Jastrzębia