Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

IV Międzynarodowe Targi Infrastruktura

05 grudnia 2006

Mostostal Warszawa S.A. oraz jego partner strategiczny Acciona Infraestructuras S.A. wspólnie wystąpili na IV Międzynarodowych Targach Infrastruktura - 4-6 października 2006.

Mostostal Warszawa S.A. oraz jego partner strategiczny Acciona Infraestructuras S.A. wspólnie wystąpili na IV Międzynarodowych Targach Infrastruktura - 4-6 października 2006.

Międzynarodowe Targi Infrastruktura stanowią jedno z najważniejszych spotkań środowisk odpowiedzialnych za rozwój infrastruktury w Polsce. W tym roku Mostostal Warszawa wraz z hiszpańskim kontrahentem Accioną Infraestructuras zaprezentowali swoje osiągnięcia w tym sektorze. Firmy otrzymały również nagrodę Międzynarodowych Targów - Polska Sp. z o.o. za oryginalną i profesjonalną aranżację wspólnego stoiska. Natomiast Mostostalowi dodatkowo przyznano wyróżnienie za najlepszą ofertę zaprezentowaną na targach.

Zwiedzający, którzy przybyli na stoisko Mostostalu i Acciony mieli okazję porozmawiać z pracownikami obu firm na temat prowadzonych przez nie przedsięwzięć oraz nowoczesnych rozwiązań, jakie wykorzystują one przy ich realizacji. Z kolei kluczowi dla obydwu wystawców klienci, do których między innymi należą Metro Warszawskie, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, czy też Zarząd Dróg Miejskich odwiedzili stoisko, gdzie prowadzili rozmowy z prezesami. Polska i hiszpańska firma przygotowały dla gości atrakcyjne materiały zawierające informacje na temat zrealizowanych już kontraktów oraz przedstawiające specyfikę ich działalności. Firmy mogły się również pochwalić nagrodą Międzynarodowych Targów - Polska Sp. z o.o. za oryginalną i profesjonalną aranżację wspólnego stoiska.

Wyróżnienie, jakie otrzymali od MTPolska Mostostal i Acciona nie było jedyną niespodzianką podczas targów. Mostostal zdobył również nagrodę w konkursie na najlepszą ofertę prezentowaną podczas Międzynarodowych Targów Infrastruktura. Do konkursu zgłoszony został projekt zrealizowanego już skrzyżowania przy ulicy Wołoskiej. Jego rozstrzygnięcie odbyło się na uroczystym bankiecie w Auli Politechniki Warszawskiej. Wygraną w kategorii ,,Drogi" wręczył Grzegorzowi Owczarskiemu, dyrektorowi ds. rozwoju - infrastruktura w Mostostalu Jerzy Polaczek, Minister Transportu, który objął honorowy patronat nad imprezą.

Tegoroczne targi zgromadziły blisko osiemdziesięciu wystawców działających w zakresie infrastruktury drogowej, miejskiej i komunalnej. Imprezie towarzyszyły liczne seminaria, prezentacje oraz konferencje dla profesjonalistów.

Jednym z najważniejszych wydarzeń podczas targów, w których uczestniczył Mostostal był I Polski Kongres Drogowy. Stanowił on najważniejsze spotkanie środowisk drogowych ostatnich lat. Kongresowi przyświecało hasło: ,,Lepsze drogi - lepsze życie", a jego uczestnicy starali się dokonać oceny sieci drogowej w Polsce, jej integracji w układzie europejskim. Wskazali oni również najistotniejsze problemy i bariery związane z rozwojem i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej. Zbigniew Kotlarek, prezes zarządu stowarzyszenia Polski Kongres Drogowy podkreślił, że programowi rozwoju sieci drogowej należy nadać rangę programu narodowego. Wydarzenie stanowiło również okazję do integracji środowiska drogowego: inwestorów, zarządców drogowych, wykonawców oraz ludzi ze świata nauki i techniki. Trwające trzy dni obrady zakończyły się podpisaniem Deklaracji Programowej, w myśl której Polski Kongres Drogowy ma być inicjatywą społeczną, która wobec tempa transformacji i rozwoju gospodarczego Polski, chce zapewnić kierowcom jednolite standardy całej sieci dróg publicznych.