Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Inwestycja Autoliv w Jelczu-Laskowicach - kamień węgielny wmurowany!

17 września 2018

Mostostal Warszawa rozpoczął rozbudowę zakładu produkcyjnego Autoliv w Jelczu-Laskowicach. 12 września br. odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego.

Autoliv to światowy lider w produkcji elementów bezpieczeństwa dla motoryzacji. Koncern zatrudnia 66 tys. pracowników w 27 krajach. Polski zakład Autoliv jest drugim co do wielkości zakładem produkującym moduły poduszek powietrznych w koncernie Autoliv.

- Autoliv ma długą historię, z której możemy być dumni. Dzisiejszy dzień to kolejna ważna data w tej historii - mówił Mikael Bratt, prezes (CEO) koncernu Autoliv. - Dziękujemy partnerom, którzy rozbudują nasz polski zakład.

W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego wzięli udział najważniejsi przedstawiciele Autoliv, władze miasta Jelcz-Laskowice i Oława, a także przedstawiciele generalnego wykonawcy - Mostostalu Warszawa.

- To, że Mostostal Warszawa rozbuduje zakład Autoliv w Jelczu-Laskowicach oznacza, że będziemy mieli swój wkład w produkcję nowatorskich rozwiązań służących ochronie zdrowia i życia podróżujących. Wartości takie jak innowacyjność i bezpieczeństwo, z sukcesem wdrażane przez naszego partnera, są kluczowe również dla Mostostalu Warszawa - mówi Jorge Calabuig Ferre, Wiceprezes Zarządu ds. Produkcji w Mostostalu Warszawa.

Umowa na rozbudowę zakładu Autoliv w Jelczu Laskowicach została podpisana 23 sierpnia 2018 r.