Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Mostostal Warszawa ze złotą statuetką Budowniczy Polskiego Sportu

16 listopada 2016

Mostostal Warszawa został wyróżniony złotą statuetką Budowniczy Polskiego Sportu w XVII edycji konkursu organizowanego przez Klub Sportowa Polska. Spółkę uhonorowano najwyższą nagrodą za całokształt wkładu w rozwój infrastruktury sportowej w kraju. Wśród nagrodzonych projektów znalazła się również Hala COS w Zakopanem, której generalnym wykonawcą jest Mostostal Warszawa.

Budowniczy Polskiego Sportu to wyróżnienie przyznawane za szczególne osiągnięcia w dziedzinie budownictwa sportowego. Nagradzane są firmy, gminy oraz powiaty, które angażują się w rozwój infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. Celem wydarzenia jest promocja nowoczesnych obiektów, polskiej architektury oraz miast. Konkurs przebiega przy aktywnym wsparciu urzędów marszałkowskich. Tegoroczna gala odbyła się 15 listopada w Pałacu Zamoyskich w Warszawie. Nagrodę dla Mostostal Warszawa odebrał Prezes Zarządu Andrzej Goławski.

Mostostal Warszawa został wyróżniony za aktywną działalność związaną z realizacją obiektów sportowych i rekreacyjnych w Polsce. Doceniono solidne wykonawstwo oraz skomplikowane projekty, których realizacji od lat podejmuje się firma. Zarówno budowa nowoczesnej infrastruktury w miastach, jak i regionalne inwestycje, przyczyniają się do rozwoju sportu i rekreacji wśród dzieci, młodzieży oraz społeczności lokalnej.

- Sport kształtuje charakter i uczy życiowej dyscypliny. Dzięki nam sportowa mapa Polski wzbogaciła się o imponujące obiekty, które gromadzą liczną widownię, przyciągają zarówno doświadczonych zawodników, jak i młodych zapaleńców sportu. Są wśród nich ośrodki, z których korzystają szkoły oraz lokalna społeczność. I takie, na których organizowane są wielotysięczne mecze piłkarskie, zawody sportowe o międzynarodowej randze. Budując te wspaniałe obiekty, dostarczyliśmy ludziom masę pozytywnych emocji i daliśmy szansę na rozwój sportowych karier. Niezmiernie mi miło, że Mostostal Warszawa został doceniony za ten wkład w rozwój polskiego sportu - skomentował Andrzej Goławski, Prezes Zarządu Mostostal Warszawa.

Na liście sportowych realizacji firmy znajdują się takie obiekty jak Stadion Miejski w Tychach, Tauron Arena w Krakowie, Atlas Arena w Łodzi, Park Wodny Tychy (w budowie), hala widowiskowo-sportowa w Jastrzębiu Zdroju, lodowisko na Torwarze, a także mniejsze sportowe inwestycje, jak centra rekreacyjno-sportowe, baseny, pływalnie czy internaty sportowe.

Dodatkowym sukcesem jest wyróżnienie dla nowo wybudowanego obiektu przez firmę – hali Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Ten kompleks widowiskowo-sportowy zostały otwarty we wrześniu tego roku z udziałem gwiazd sportów zimowych, m.in. z Justyną Kowalczyk i ekipą skoczków narciarskich. Jest to obecnie najwyżej położony kryty obiekt sportowy w Polsce ipierwsza tego typu inwestycja u podnóża polskich Tatr. Budynek spełnia zarówno warunki do wykonania kompleksowego treningu i gier zespołowych, jak również do organizacji imprez kulturalnych czy targów. Posiada certyfikat Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego.

Zachęcamy do oglądania zdjęć sportowych obiektów, których generalnym wykonawcą był Mostostal Warszawa oraz prezentacji trzech zjawiskowych hal na naszym kanale Youtube!

https://www.youtube.com/playlist?list=PLffDSxWD_HXi0XqjUa6JQ8QSDm2PMXPqX