Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Hampton by Hilton w Gdańsku już dla gości!

03 października 2013

Konsorcjum Mostostalu Warszawa i Acciony Infrastruktury zakończyło budowę Hotelu Hampton by Hilton w Gdańsku. Dziś w hotelowej recepcji pojawili się pierwsi goście.

Umowa z Portem Hotel Sp. z o.o. na budowę Hotelu Hampton by Hilton podpisana została w maju ubiegłego roku. Konsorcjum Mostostalu Warszawa i Acciony Infrastruktury przystąpiło do prac wraz początkiem czerwca.

Kontrakt zakończony został w dniu uzyskania pozwolenia na użytkowanie - 18 września, a 23 września podpisaliśmy z Inwestorem Protokół Końcowy Odbioru Robót i Przekazania Obiektu – mówi Marek Jabłoński – Kierownik Projektu – Dziś do hotelu przybyli pierwsi goście.

W ramach powierzonego kontraktu Konsorcjum zbudowało nowoczesny obiekt hotelowy klasy ekonomicznej, dostosowany do potrzeb osób podróżujących w celach biznesowo-wypoczynkowych. Hotel usytuowany został naprzeciwko nowego terminalu Lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku Rębiechowie
Budynek posiada cztery kondygnacje hotelowe oraz parter z częścią ogólnodostępną, na którą składają się m.in. hol główny, 24-godzinny Snack Bar, część śniadaniowa, strefa do pracy i spotkań z dostępem do Internetu, sala konferencyjna oraz fitness.
W obiekcie znajduje się łącznie 116 pokoi urządzonych w charakterystycznym stylu marki Hampton by Hilton. Budynek posiada 2 klatki schodowe i 2 szyby windowe.
W piwnicy mieszczą się pomieszczenia techniczne, węzeł cieplny, przyłącze wody, rozdzielnia elektryczna i wentylatornia.
Goście mogą korzystać z przyległego parkingu na 70 miejsc postojowych

Wartość inwestycji to 23 mln zł brutto.