Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Hala w Czyżynach

26 kwietnia 2011

Konsorcjum, którego liderem jest Mostostal Warszawa zbuduje halę widowiskowo- sportową w Czyżynach. To jedna z największych krakowskich inwestycji.

Mamy już na swoim koncie wykonanie toru kolarskiego w Pruszkowie i hali Arena w Łodzi. Na pewno więc nie będziemy uczyć się w trakcie realizacji inwestycji. – zapewnił 21 kwietnia podczas podpisania umowy Jarosław Popiołek, prezes naszej firmy.

Hala, która powstanie przy Al. Pokoju i ul. Stanisława Lema w Krakowie będzie nowoczesnym kompleksem widowiskowo – sportowym, spełniającym wszelkie międzynarodowe standardy. Dodatkowo przyjęty program funkcjonalny zapewni dużą elastyczność obiektu. Zarówno tworząca go hala główna oraz przylegająca do niej sala treningowa, spotkają się z dużym zainteresowaniem sportowców i nie tylko.

Projekt kompleksu otrzymał ponad 14 pozytywnych opinii związków sportowych, które potwierdzają możliwość rozgrywania w hali zawodów co najmniej 18 dyscyplin sportowych, m.in. w: lekkoatletyce, hokeju, tenisie, łyżwiarstwie figurowym czy sportach walki. Ambicją władz miasta jest zorganizowanie w niej mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn w 2014 r.

Oprócz zastosowania stricte sportowego obiekt będzie w pełni przystosowana do organizacji imprez masowych: koncertów, konwencji i kongresów oraz innych wydarzeń o charakterze wystawienniczo-targowym. Trybuny - stałe i ruchome – przyjmą 15 tys. widzów siedzących, a podczas koncertów, gdy scena ustawiona będzie na dolnej arenie, hala maksymalnie zmieści 18 tysięcy osób.
We wnętrzu znajdzie się również 27 skyboxów – czyli miejsc wynajmowanych przez firmy na organizację różnych przedsięwzięć biznesowych oraz restauracje i gabinety odnowy biologicznej.

Prace Mostostalu poza budową sal: głównej i treningowej, obejmą: garaż podziemny – wraz z wewnętrznymi instalacjami oraz zagospodarowanie terenu: drogi dojazdowe, parkingi, place i przejścia dla pieszych.

Kontrakt (z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie) zrealizujemy w konsorcjum z Accioną Infraestructuras SA, Mostostalem Puławy oraz Asseco Poland do końca października 2013 r. Wartość umowy to 366,3 mln zł. brutto.

Za realizację inwestycji odpowiedał będzie Oddział Kraków, Regionu Południowego.

Charakterystyczne parametry techniczne:
liczba miejsc siedzących 15 328
powierzchnia zabudowy: 19 559 m²
powierzchnia całości (Arena+ garaż publiczny): 79 496 m²
wysokość: 26,99 m
kubatura: 614 510³