Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Hala dla Jastrzębia

04 stycznia 2010

Konsorcjum firm: Mostostal Warszawa SA, Acciona Infraestructuras SA oraz Mostostal Puławy SA zmodernizuje halę widowiskowo-sportową w Jastrzębiu Zdroju.

Uroczyste podpisanie umowy odbyło się 21 grudnia w Domu Zdrojowym w Jastrzębiu Zdroju. Z ramienia miasta podpisał ją prezydent Marian Janecki, natomiast ze strony konsorcjum: Jerzy Binkiewicz, wiceprezes zarządu, Alojzy Malczak, dyrektor Regionu Południe oraz, w imieniu Acciony Infraestructuras, Jorge Calabuig.

Projekt zakłada powstanie przy ul. Leśnej nowoczesnej hali sportowej z trzema tysiącami miejsc siedzących na trybunach stałych. Zmodernizowany obiekt ma spełniać warunki potrzebne do wszystkich sportów halowych. Znajdą się w nim pomieszczenia dla zawodników, sędziów i dziennikarzy oraz gabinety odnowy biologicznej. Prace obejmą m.in. wykonanie ścian murowanych i tynków, dachu, posadzek w tym płyty głównej boiska, montaż stolarki okiennej i drzwiowej, trybun, instalacji, tablic świetlnych i monitoringu oraz zagospodarowanie terenu, w tym parkingu na 130 samochodów. Hala będzie służyć nie tylko mieszkańcom, ale też klubom sportowym i ich kibicom.

Powierzchnia użytkowa: 9 589,1 m²
Termin zakończenia inwestycji: 30 kwietnia 2011r.
Wartość kontraktu: 32,5 mln zł brutto