Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Dziewczyny na Politechniki 2009

24 kwietnia 2009

Nasze koleżanki, Marta Pukianiec i Katarzyna Smektała wzięły udział w II edycji ogólnopolskiej akcji miesięcznika „Perspektywy” – „Dziewczyny na Politechniki”.

Przedstawicielki płci pięknej z Mostostalu Warszawa starały się przekonać uczennice szkół ponadgimnazjalnych do studiowania na kierunkach technicznych. Dzień otwarty tylko dla dziewczyn odbył się 23 kwietnia. W stolicy spotkanie zorganizowano w Małej Auli Politechniki Warszawskiej. Impreza odbyła się na 15 uczelniach technicznych w całej Polsce. Dziewczyny miały niepowtarzalną okazję do rozmowy ze studentkami warszawskiej Politechniki, jej wykładowczyniami oraz „inżynierkami” z Mostostalu Warszawa, które opowiedziały o swoich doświadczeniach zawodowych i pracy w dużej firmie budowlanej.

Marta Pukianiec, Samodzielny specjalista ds. realizacji produkcji w Mostostalu opowiedziała dziewczynom o swoich wrażeniach z budowy bielańskiego odcinka metra oraz satysfakcji, jaką czuje, kiedy może wjechać pociągiem na stacje, przy powstawaniu których brała udział. Zachęcała je również do studiowania na kierunkach technicznych, gdyż jak przyznała oprócz zajęć teoretycznych są również laboratoryjne, dające możliwość odkrywania nowych rzeczy. W jej opinii, można poczuć się jak „mały odkrywca”. Poza tym są też bardzo ciekawe lekcje praktyczne. Marta żartowała, że do dziś nie może rozstać się z uczelnią, gdyż od blisko 9 lat śpiewa w politechnicznym chórze, a w tym roku rozpoczęła również studia podyplomowe na kierunku zarządzanie w budownictwie. 

Z kolei Kasia Smektała, która w Mostostalu Warszawa pełni funkcję Inżyniera budowy podzieliła się swoimi doświadczeniami z udziału w realizacji wielofunkcyjnej hali sportowej w Łodzi. Przekonywała, że dziewczyny nie powinny obawiać się zawodów, które w powszechnej opinii powinny być wykonywane przez mężczyzn. Zapewniła, że kobiety bardzo dobrze radzą sobie na budowie i świetnie potrafią koordynować prowadzone prace, są sumienne, ambitne i dokładne. Kasia opowiedziała również o możliwościach, jakie daje praca w dużej firmie budowlanej. Przyznała, że dzięki Mostostalowi, który realizuje największe budowlane inwestycje, jak na przykład stadion na Euro 2012 we Wrocławiu może w pełni realizować się zawodowo i zdobywać coraz cenniejsze doświadczenia.

Mostostal Warszawa w akcję „Dziewczyny na Politechniki” jest zaangażowany od jej I edycji.