Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Dzień Młodego Inżyniera - II warsztaty dla młodych inżynierów

23 października 2017

Jutro w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbędzie się Dzień Młodego Inżyniera. Podczas wydarzenia przyszli inżynierowe będą mogli wziąć udział w prelekcjach i warsztatach prowadzonych przez ekspertów z sektora budownictwa. Mostostal Warszawa przygotował specjalne stanowisko, na którym będzie można zwiedzić plac budowy dzięki wirtualnej rzeczywistości oraz wysłuchać wykładu naszego eksperta na temat realizacji Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki.

Dzień Młodego Inżyniera to inicjatywa branży, której celem jest szeroko rozumiana promocja polskiej myśli inżynierskiej oraz wspieranie młodych ludzi w zdobywaniu fachowej wiedzy i praktycznych umiejętności. Program kierowany jest do studentów wydziałów budownictwa oraz młodych inżynierów. Najważniejsze organizacje branżowe i wiodące firmy budowlane wspierają w ten sposób młodą kadrę w rozpoczęciu zawodowej kariery. Mostostal Warszawa należy do grona partnerów strategicznych Programu.

Specjalnie na to wydarzenie Mostostal Warszawa przygotował stanowisko, na którym dzięki wirtualnej rzeczywistości i modelom przygotowanym w technologii BIM będzie można odbyć spacer po niedawno rozpoczętej budowie budynku niemal zero-energetycznego Wydziału Architektury i Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej. Każdy młody inżynier będzie miał możliwość zapoznania się z makietą placu budowy oraz będzie mógł porozmawiać z ekspertami Mostostalu Warszawa na temat technologii BIM, jak również możliwości odbycia staży, praktyk czy zatrudnienia w firmie. Przedstawiciele Działu Personalnego przygotowali dla odwiedzających szereg zadań i konkursów technicznych, tak aby przyszli inżynierowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Pomocą w przygotowaniu się na wyzwania, jakie stawia przed młoda kadrą rynek pracy będzie możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej z rekruterami firmy.

Dla ciekawych wiedzy i nowinek technicznych przygotowaliśmy też wykład, który poprowadzi Krzysztof Mamuszka, kierownik robót Mostostalu Warszawa. Opowie on studentom o nietypowej konstrukcji i rewolucyjnych rozwiązaniach technologicznych zastosowanych podczas realizacji Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Obiekt, który zdobył m.in. takie nagrody jak: Bryła Roku, Modernizacja Roku czy nagrodę SARP, jest idealnym przykładem inwestycji pełnej wyzwań, przed którą musieli stanąć nasi inżynierowie.

Mostostal Warszawa jako priorytet przyjmuje inwestycję w potencjał młodych ludzi. Spółka nieprzerwanie angażuje się w inicjatywy dotyczące rozwoju i edukacji młodego pokolenia. Praktyczna wiedza inżynierów Mostostalu Warszawa z szerokim doświadczeniem zdobytym na zaawansowanych technologicznie budowach to kapitał firmy, ale także ogromna wartość dla kandydatów na przyszłych inżynierów. Firma stale współpracuje z uczelniami wyższymi, organizując cyklicznie dedykowane wykłady otwarte bądź spotkania ze studentami na placach budów. Inwestycja w rozwój i edukację akademicką uwzględnia również program praktyk studenckich oraz staży zgodnie z zasadą: nauka przez doświadczenie.