Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Dzień Młodego Inżyniera

19 maja 2017

Mostostal Warszawa, partner programu Builder For The Young Engineers, uczestniczył w całodniowych warsztatach na Dniu Młodego Inżyniera. Na wykładach pojawiło się liczne grono słuchaczy, którzy chętnie odwiedzali również punkt konsultacyjny Mostostal Warszawa. Młode pokolenie studentów miało szansę  skorzystać z wiedzy i doświadczenia fachowców firmy z wieloletnią znajomością branży budowlanej. Jak również poznać szczegóły konkursu głównego! Łączna pula nagród w inżynierskim boju wynosi 68 tys. złotych, termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 października. Młodych inżynierów z Mostostalu zachęcamy do stanięcia w inżynierskie szranki!

Wyzwania dla młodych inżynierów

W programie Builder For Young Engineers młodzi inżynierowie mają szansę rozwijać swoje zdolności i nabywać praktyczną wiedzę, zarówno od profesjonalistów, jak i podejmując wyzwania, jakie zostały przed nimi postawione w ramach specjalnie przygotowanego konkursu głównego. Prace będzie oceniał m.in. zasiadający w kapitule konkursu Prezes Mostostal Warszawa Andrzej Goławski.

Do rywalizacji może przystąpić młody inżynier, student bądź absolwent wydziału budownictwa, który nie ukończył 34 roku życia. Uczestnicy konkursu mają do wyboru jedno z czterech zadań. Każde z nich pozwala zmierzyć się z prawdziwymi problemami, z jakimi muszą sobie radzić na co dzień pracownicy na budowach. W konkursie obowiązują dwie kategorie. Pierwsza z nich dotyczy projektów konstrukcyjnych, a uczestnicy mogą zaprojektować kładkę pieszo-rowerową bądź miejski garaż podziemny. Druga obejmuje etap realizacji projektu. Tutaj młodzi inżynierowie zostali postawieni w roli wykonawcy stropu żelbetowego albo zjazdów z dróg dojazdowych.

Program „Builder For The Future” otrzymał honorowy patronat Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwa Energii.

UWAGA! Aby tym lepiej przygotować prace konkursowe zachęcamy do lektury „Buildera” – w każdym wydaniu duża dawka wiedzy przygotowana przez wybitnych specjalistów w swoich dziedzinach. Aktualne informacje na temat B4TYE są publikowane na stronie buildercorp.pl oraz na profilu Facebook: 4YoungEngineers. Pytania można również kierować mailem na adres: 4ye@buildercorp.pl. Młodzi inżynierowi zainteresowani udziałem w konkursie głównym więcej informacji znajdą w załączonym pliku.