Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Dworzec w Gdyni dla dziennikarzy

14 czerwca 2011

Trójmiejskie media zwiedziły przebudowywany przez Mostostal Warszawa Dworzec Główny w Gdyni. Prace na nim prowadzimy od września 2010 roku. Dziennikarze mieli okazję obejrzeć obiekt na początku przebudowy, a teraz ocenić postęp robót.

Prace toczą się praktycznie na każdym metrze kwadratowym dworca. W piwnicach wylewana jest podbudowa pod posadzki, w holu kasowym metodą jet grouting wykonywane są podbicia fundamentów oraz szyby windy i nowe klatki schodowe. W części biurowej kładziemy już tynki na ścianach. Rozpoczęliśmy też renowację elewacji, remont dachu oraz wymianę okien. W trakcie jest renowacja okładzin kamiennych zdobiących ściany dworca. Wymieniana jest też instalacja centralnego ogrzewania, hydrantówki, kanalizacja sanitarna, teletechniczna i elektryczna. Konserwatorzy pracują nad malowidłami sopockiej szkoły malarskiej, odkrytymi w sali restauracyjnej dworca. Wyeksponowane zostaną też znalezione w podziemiach fragmenty dworca z 1939 roku.

Wczoraj inwestor – Polskie Koleje Państwowe SA odsłonił na Dworcu w Gdańsku prawie 4 metrowe drzwi. Naciskając na ich klamkę, przez dziurkę od klucza można obejrzeć slajdy opowiadające historię remontowanego przez Mostostal Warszawa gdyńskiego dworca. Więcej informacji na jego temat można też przeczytać na stronie www.gdynianowaglowna.pl.