Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Dwie znaczące umowy na kwotę ponad 100 mln złotych

24 października 2007

Konsorcjum Mostostalu Warszawa S.A. i Acciony Infraestructuras S.A. w okresie od 4 do 24 października zawarło dwie znaczące umowy o łącznej warności ponad 100 mln złotych.

Firmy pozyskały zlecenia od Acciony Nieruchomości Sp. z o.o. Ich przedmiotem będzie realizacja budynków mieszkalnych w ramach projektu inwestycyjnego "Osiedle Leśne - etap V" oraz kompleksu mieszkalno - usługowego "ISKRA I - etap III/II". W Mostostalu Warszawa S.A. za realizację obydwu projektów odpowiedzialny będzie Odział Warszawa.

Piąty etap inwestycji "Osiedle Leśne" obejmować będzie budowę dwóch budynków mieszkalnych z garażem podziemnym i usługami. W cztero i sześciokondygnacyjnym obiekcie łącznie powstanie 109 mieszkań oraz 159 miejsc parkingowych. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie 9280 m?. Konsorcjum odpowiedzialne będzie za wykonanie pełnego zakresu prac budowlano - montażowych w konstrukcji żelbetowej monolitycznej z wypełnieniami z cegły ceramicznej i silikatowej. Koszt netto inwestycji to 39,5 mln złotych. Jej realizacja potrwa do grudnia 2008 roku. Mostostal Warszawa był również wykonawcą II, III i IV etapu osiedla.

W przypadku kompleksu mieszkalno - usługowego "Iskra I" konsorcjum wykona sześciokondygnacyjny budynek od strony ulicy Fieldorfa i siedmiokondygnacyjny, który stanie przy ulicy Kwiatkowskiego. Pod nimi powstanie garaż, wyposażony częściowo w system platform parkingowych. Zostanie on połączony z parkingiem, który wcześniej Mostostal wykonał w ramach poprzedniego etapu inwestycji. W obydwu obiektach łącznie powstaną 144 mieszkania. Powierzchnia użytkowa budynków wraz z usługami wyniesie 9868 m?. Ich realizacja potrwa do lipca 2009 roku. Wynagrodzenie przewidziane za realizację zadania to 69,2 mln złotych (netto).