Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Droga Zielona otwarta!

19 grudnia 2012

Droga Zielona, za której realizację odpowiadało konsorcjum: Mostostal Warszawa i Acciona Infraestructuras, jest już w pełni dostępna dla kierowców. Nowy odcinek ułatwia przejazd nie tylko miedzy Gdańskiem a Sopotem, ale funkcjonowanie całej metropolii gdańskiej.

Otwarty dziś 850 m odcinek Drogi Zielonej to kolejna inwestycja Mostostalu Warszawa wykonana w założonym terminie. Objęła przebudowę skrzyżowania al. Niepodległości, al. Grunwaldzkiej i ul. Czyżewskiego. Powstał czterowylotowy układ (w tym trzy tunele: 2 drogowe i 1 pieszo-rowerowy) z wyspą centralną. W ramach kontraktu wymieniona została również nawierzchnia na dojazdach do splotu dróg oraz zbudowana kładka pieszo-rowerowa łącząca ul. Subisława z terenem sopockiego Hipodromu.

Budowa trwała niecałe 2 lata. Zawarcie umowy z Dyrekcją Rozbudowy Miasta Gdańsk nastąpiło w lutym 2011 roku.

Wartość kontraktu to 62 mln zł. Inwestycja została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. pomorskiego 2007-2013 w ramach projektu „Rozbudowy układu komunikacyjnego Trój¬miasta z układem komunikacyjnym wielofunkcyjnej Hali Widowiskowo-Sportowej".