Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Dla Akademii Muzycznej w Łodzi

28 grudnia 1999

Już nie tylko dla łódzkiej filmówki, ale i dla Akademia Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów zrealizował kontrakt Mostostal Warszawa. Budowa Regionalnego Ośrodka Kultury, Edukacji i Dokumentacji Muzycznej w Łodzi przeszła procedurę odbiorową i dobiegła końca.

Umowa na realizację Regionalnego Ośrodka Kultury, Edukacji i Dokumentacji Muzycznej w Łodzi o wartości 23,3 mln zł brutto podpisana została 14 grudnia 2011 r.
W ramach kontraktu Mostostal Warszawa przebudował i zaadoptował do nowych celów istniejącą kamienicę, wybudował od podstaw nową część ośrodka oraz wykonał nowy układ komunikacyjny z miejscami parkingowymi, sceną letnią i elementami małej architektury w zabytkowym parku.
W budynku znalazły się m. in. biblioteka, koncertowa sala audytoryjna, aula wykładowa, fonoteka, laboratoria dźwięku, fonoteka, sale wykładowe i pracownie.
- Wbrew pozorom nie była to prosta budowa. Prace przy przebudowie budynku sprzed I wojny światowej, fasadzie szklano-słupkowej, wykończeniach akustycznych, jak i wykończeniu podłóg, wymagały od nas bardzo dużej precyzji oraz ostrożności. Cieszę się dziś z widocznych efektów naszych robót oraz terminowego końca całego kontraktu. – mówi Krzysztof Gutowski, Kierownik Budowy z Mostostalu Warszawa.
Inwestycja Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów, nie jest pierwszą obiektem kulturalnym Mostostalu Warszawa w Łodzi. W latach 2009-2011 zrealizowaliśmy Uczelniane Centrum Dydaktyki Nowych Mediów dla Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera.