Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Czas na zakupy!

14 sierpnia 2014

Dnia 13 lipca br. Mostostal Warszawa przekazał do użytkowania Zespół budynków handlowo-usługowych Galeria Handlowa BRAMA MAZUR znajdujących się w zabytkowym układzie miasta Ełk. Jest to największe centrum handlowo-rozrywkowe na Mazurach. Wczoraj, 13 sierpnia, nastąpiło jego uroczyste otwarcie.

W skład Bramy Mazur wchodzą budynki A, B i C oraz teren Placu Miejskiego. Dla budynku A przewidziano funkcję handlowo-usługową. Na kondygnacji podziemnej znajduje się 256 miejsc parkingowych, zaś na wyższych kondygnacjach zlokalizowanych jest około 70 lokali handlowo – usługowych. Budynek C przeznaczony jest dla 4 sal kinowych, które pomieszczą około 600 widzów sieci Planet Cinema. Będzie on jedynym multipleksem w regionie. Parking podziemny pomieści 238 aut. Inwestorem i zarządcą Bramy Mazur jest Master Management Group sp. z o.o.
Kontrakt był realizowany przez Oddział Centralny Mostostalu Warszawa

Brama Mazur w liczbach:
• 1,85 ha zajmowanego terenu
• 16 250m2 powierzchni najmu
• 70 sklepów, kawiarni i restauracji oraz punktów usługowych
• 4 sale kinowe
• Około 600 miejsc parkingowych


Wartość kontraktu to 90 mln netto


Obecnie trwają prace związane z wykonaniem kolejnego etapu dróg dojazdowych.


"Praca na budowie Galeria Handlowa „Brama Mazur” w Ełku zapewniła nam zdobycie wielu nowych doświadczeń i umiejętności. Było to trudne zadanie do wykonania ze względu na krótkie terminy realizacji oraz złożoność zakresu umownego, tj. od wykonania projektów wykonawczych i dokonaniu wszelkich uzgodnień, po realizację inwestycji, polegającą na wykonaniu budynku galerii, kina oraz odnowieniu zabytkowego budynku podlegającego ochronie konserwatora zabytków. Cieszę się, że nasz zespół wykonał to zadanie dobrze za co wszystkim koleżankom i kolegom biorącym udział podczas realizacji budowy dziękuję!" – powiedział na koniec Arkadiusz Ulas – Kierownik Kontraktu.