Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

CYFRONET o czasie

15 kwietnia 2014

Mostostal Warszawa zakończył budowę Akademickiego Centrum Komputerowego Cyfronet AGH wraz z infrastrukturą techniczną. Nowa inwestycja to pierwsza hala maszyn z prawdziwego zdarzenia.

Mostostal Warszawa rozpoczął budowę nowoczesnej Hali Maszyn w Krakowie 28 stycznia 2013 r. Od początku budowa przebiegała zgodnie z harmonogramem.- Jesteśmy przekonani, że kontrakt zakończymy w umownym terminie - zapewniał w „Nowoczesnych Halach” w październiku minionego roku Artura Sikora, Dyrektor Kontraktu Mostostalu Warszawa i dotrzymał słowa.

Cyfronet to jedna z dwóch budów prowadzonych przez Mostostal Warszawa dla Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Druga realizacja to Centrum Energetyki. W protokole końcowym Komisja Odbiorowa zgodnie oceniła, że Cyfronet został wykonany w jakości bardzo dobrej. Mam nadzieję, że po zakończeniu Centrum Energetyki ocena Inwestora będzie taka sama. - mówi Artur Sikora.

Centrum Komputerowe Cyfronet AGH w Krakowie jest jednym z największych centrów superkomputerowych i sieciowych w Polsce. Trzykondygnacyjna Hala Maszyn uzupełnia dotychczasową infrastrukturę Akademii. Przemieszczanie się między obiektami umożliwia łącznik o długości 16 m znajdujący się na wysokości półpiętra istniejącego budynku.

Wartość inwestycji wyniosła około 11 mlz zł brutto.

Charakterystyczne parametry techniczne:
Kubatura: 11 030,41 m³
Powierzchnia netto: 1 916,70 m²
Wysokość: 14,08 m
Długość: 52,40 m
Szerokość: 14,43 m
Powierzchnia zabudowy 1 492,14 m² w tym:
- projektowana 762,19 m²
- istniejąca 729,95 m²

Więcej informacji:
Hala Maszyn ACK Cyfronet AGH, Obiekt na miarę potrzeb współczesnej nauki
Nowoczesne Hale 6/13, Rafał Harańczyk