Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Centrum Technologii zakończone

22 listopada 2013

Budowa Centrum Nowoczesnych Technologii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dobiegła końca. Świeżo oddany obiekt to zarówno centralny ośrodek kształcenia informatycznego, jak i nowe miejsce kreujące wydarzenia branży IT w regionie.

Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych (CNTI), to pięć pięter naszpikowanych elektroniką – system BMS, sieć wi-fi, serwerownia, laboratoria komputerowe, biblioteka multimedialna z dostępem do baz danych i specjalistycznego oprogramowania, dwupiętrowa aula dla 200 słuchaczy. Blisko 800 osób może jednocześnie korzystać ze stacjonarnych i mobilnych stanowisk komputerowych w obrębie Centrum.
Obiekt jest przyjazny nowoczesnym technologiom, ale i ekologii. – dodaje Julian Kiełbasa, dyrektor oddziału Mostostalu Warszawa - Dzięki pompom ciepła budynek wykorzystuje własną temperaturę do ogrzewania potrzebnej wody użytkowej. Na dachu znajdują systemy solarne a magazynowana woda deszczowa posłuży m. in. w sanitariatach oraz do podlewania zieleni. Na poziomie -1 w przyszłości przewiduje się możliwość ładowania samochodów elektrycznych.

CNTI to największa inwestycja własna Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz kolejny obiekt uczelniany Mostostalu Warszawa w Katowicach. W połowie lipca ubiegłego roku zakończyliśmy Budowę Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej dla Uniwersytetu Śląskiego.

Realizacja CNTI trwała blisko dwa lata – 9 września 2011 odbyło się podpisanie umowy.
Wartość kontraktu to 31,5 mln zł. Autorem projektu jest Pracownia Projektowa "Wojciech Podleski" Sp. z o.o. z Katowic.

Dane techniczne:
kubatura: 32 763m³
pow. całkowita wraz z parkingiem zamkniętym
pow. użytkowa: 3916,85m²
powierzchnia całkowita: 7 800 m²