Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Centrum Energetyki w Krakowie

21 marca 2013

Mostostal Warszawa podpisał umowę z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie na budowę Centrum Energetyki. Będzie to największa inwestycja w historii uczelni.

- To kolejna po Centrum Komputerowym i Cyfronecie w Krakowie inwestycja Mostostalu Warszawa realizowana dla Akademii Górniczo-Hutniczej. Jesteśmy przekonani, że budowa ta przebiegać będzie równie pomyślnie. Już w najbliższą środę Inwestor przekaże nam plac budowy.– mówi Alojzy Malczak, dyrektor Regionu Południowego Mostostalu Warszawa SA.

Zgodnie z zakresem zawartej umowy Mostostal Warszawa wykona I etap budowy Centrum Energetyki, tj. część badawczo-komercyjną oraz dydaktyczno-badawczą.
W pierwszej z nich powstanie wysoki na 32 m, dziewięciokondygnacyjny budynek C5, w drugiej siedmiokondygnacyjny segment C6 o wysokości 25 m.

W obiekcie C5 zlokalizowane zostaną laboratoria badawcze, powierzchnie biurowe
i komercyjne przeznaczone pod wynajem. W segmencie C6 znajdą się laboratoria dydaktyczne. Budynki wyposażone zostaną w parkingi podziemne. W sumie użytkownicy uczelni będą mieli do swojej dyspozycji 178 miejsc postojowych – 165 podziemnych
i 13 naziemnych.

Realizacja wartej 101,94 mln zł brutto skończy się w listopadzie 2014 roku.

Centrum Energetyki będzie jednym z najnowocześniejszych i największych ośrodków badań nad energetyką w Polsce. W kompleksie zlokalizowanych zostanie kilkadziesiąt specjalistycznych, nowoczesnych laboratoriów, służących zarówno badaniom komercyjnym, jak i rozwijaniu badań podstawowych. W tym miejscu odbywać się będą również badania
w zakresie tzw. czystych technologii węglowych, prowadzone i koordynowane przez uczelnię w ramach europejskiego Węzła Wiedzy i Innowacji. Inwestycja powstanie w centrum miasta przy ul. Czarnowiejskiej na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej.

Dane techniczne:
Powierzchnia zabudowy: 2 461,59 m2
Powierzchnia całkowita: 18 126,69 m2
Powierzchnia netto: 15 506,58 m2
Powierzchnia użytkowa: 11 118,50 m2
Powierzchnia ruchu: 4 187,70 m2
Kubatura brutto: 68 235,66 m3