Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Budynek AGH, zrealizowany przez Mostostal Warszawa, oficjalnie otwarty!

13 lipca 2020

8 lipca 2020 r. uroczyście otwarto nowy budynek Akademii Górniczo-Hutniczej, zrealizowany przez Mostostal Warszawa. Inwestycja będzie służyć studentom i pracownikom dwóch wydziałów: Wiertnictwa, Nafty i Gazu oraz Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej.

Nowy, sześciokondygnacyjny budynek o kubaturze ok. 14 tys. m3 i powierzchni użytkowej wynoszącej 2,8 tys. m2 usytuowany jest przy ul. Reymonta 13A. Znajdują się w nim pomieszczenia dydaktyczne oraz laboratoryjne dwóch wydziałów AGH. Budynek posiada system ogrzewania geotermalnego opartego na pompach ciepła, a także jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wydział Wiertnictwa, Nafty i Gazu posiada w nowym budynku 15 laboratoriów, w tym m.in. przeznaczone do zajęć z geoenergetyki, rzeczywistości rozszerzonej czy niekonwencjonalnych złóż węglowodorów. Z kolei Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej w nowym budynku zagospodarował dla swoich studentów 10 nowych pracowni, gdzie będzie kształcić ich m.in. z zakresu napędów elektrycznych w pojazdach samochodowych, techniki mikroprocesorowej, bezprzewodowej transmisji danych i energii, a także sensoryki samochodowej.

Obiekt zrealizował Mostostal Warszawa.

Na zdjęciach (fot. MW):
(1) Rektor AGH prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka podczas oficjalnego otwarcia obiektu.
(2) Ekipa Mostostalu Warszawa. Od lewej: Grzegorz Danikiewicz, Dyrektor Handlowy w Obszarze Wschodnim, Mariusz Rudnik, Kierownik Kontraktu, Artur Sikora, Dyrektor Grupy Kontraktów, Jorge Calabuig Ferre, Wiceprezes Zarządu, Maciej Sasak, Dyrektor Obszaru Wschodniego.