Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Budujemy Młodą Pragę

15 października 2010

Mostostal Warszawa podpisał 13 października ze spółką Nowe Ogrody umowę o wartości 89,6 mln zł na budowę pierwszego etapu osiedla Młoda Praga w Warszawie.

W ramach pierwszego etapu wybudowany zostanie zespół budynków o wysokości od 5 do 14 kondygnacji nadziemnych. W kompleksie powstanie 431 mieszkań o szerokiej ofercie powierzchniowej i zróżnicowanych pod względem ilości pokoi. W garażach zlokalizowanych na dwóch podziemnych kondygnacjach będzie 499 miejsc parkingowych.

Cały obiekt kubaturowy został podzielony na dwie oddylatowane od siebie części stanowiące jedną funkcjonalną całość. Pierwsza obejmuje wschodnią i północną część zabudowy łącznie z kubaturą garażu i jedną 9-cio kondygnacyjną dominantą. Druga, zachodnią i południową część zespołu łącznie z dwoma budynkami 14-to kondygnacyjnymi. 

Powierzchnia całkowita budynków wynosi 63,5 tys. m2, natomiast powierzchnia użytkowa mieszkań liczy 28,6 tys. m2. Kubatura całego obiektu to136 tys. m3. Budowa zostanie zrealizowana w czasie 26 miesięcy od momentu rozpoczęcia robót budowlanych.