Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Budowa kompleksu centrum handlowo-rozrywkowego

28 maja 2007

Wrobis S.A., spółka zależna Mostostalu Warszawa, został generalnym wykonawcą budowy kompleksu centrum handlowo-rozrywkowego "Galeria Cuprum" w Lubinie. Zleceniodawcą zadania, z którym 28 maja firma zawarła umowę jest MGC INWEST Sp z o.o. Wartość netto kontraktu to około 80 mln złotych.

Na planie koła powstanie kompleks składający się z dwóch budynków: handlowo - rozrywkowego "Galerii Cuprum" oraz rampy komunikacyjnej dla samochodów osobowych. W galerii wydzielonych zostało pięć poziomów. Na poziomie pierwszym, parterze i pierwszym piętrze zlokalizowano galerię handlową, w której znajdzie się 120 sklepów, 6 sal kinowych, puby, restauracje, scena koncertowa, gabinety odnowy biologicznej. Przewidziano również 2000m2 powierzchni biurowej. Na dwóch pozostałych poziomach oraz dachu powstanie 600 miejsc parkingowych. Budynek rampy komunikacyjnej, przylegający do galerii składać się będzie z dwóch niezależnych ramp: wjazdowej i wyjazdowej.

Kompleks zlokalizowany został na terenach pogórniczych, gdzie między innymi występują deformacje podłoża, co miało znaczący wpływ na jego projekt. Zgodnie z zasadami projektowania obiektów na tego rodzaju terenach podzielony on został na kilkanaście segmentów, pomiędzy którymi powstaną dylatacje w formie pustek powietrznych lub stropów wzajemnie się na sobie opierających. Wrobis wykona cały obiekt w stanie surowym: fundamenty, ściany, słupy, podciągi, stropy monolityczne konstrukcje stalowe dachu oraz konstrukcje stalowe pod świetliki. Jego całkowita powierzchnia to blisko 80 000 m2. Realizacja inwestycji potrwa 14 miesięcy.