Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Budowa hali w Czyżynach rozpoczęta

01 czerwca 2011

Na placu przy ul. Lema w krakowskich Czyżynach, w poniedziałek odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej.

Agencja Rozwoju Miasta SA, reprezentująca Gminę Kraków powierzyła Mostostalowi Warszawa budowę hali w kwietniu tego roku. W inauguracji inwestycji uczestniczył Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa. Naszą firmę reprezentował prezes Jarosław Popiołek. Prezydent Krakowa nie krył zadowolenia z rozpoczęcia inwestycji – Ta hala wraz z centrum kongresowym sprawią, że Kraków będzie jeszcze lepiej reprezentowany na arenie międzynarodowej.


Za realizację kontraktu będzie odpowiedzialny Region Południowy Mostostalu Warszawa. Prace potrwają dwa i pół roku. Na hali będę mogły być organizowane wydarzenia sportowe i kulturalne przy blisko 15 tys. publiczności. Prezes Popiołek w swoim przemówieniu podkreślił, że jest to dla naszej firmy priorytetowa inwestycja oraz że, dzięki chociażby realizacji takich obiektów jak toru kolarskiego w Pruszkowie, czy Atlas Areny w Łodzi mamy niezbędną wiedzę i potencjał do tego, by być budowniczym tak ważnego dla Krakowa obiektu.