Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Blok operacyjny w Lublinie

20 września 2012

Już niebawem pacjenci z Lublina skorzystają z nowego bloku operacyjnego. Mostostal Warszawa przekazał projekt realizowany dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4.

Po trzech latach budowy Inwestor przejął w swoje użytkowanie Blok Operacyjny SPSK-4 w Lublinie.
Dzięki tej inwestycji nasz trakt operacyjny został dostosowany do aktualnych wymogów Ministerstwa Zdrowia. Do 2016 roku każdy szpital w Polsce będzie musiał spełniać określone  wymagania dotyczące pomieszczeń w zakładach opieki zdrowotnej, my spełniamy je już teraz.  – mówi o inwestycji Kazimierz Starownik, Zastępca Dyrektora Szpitala ds. Technicznych (Inwestor).

Do budowy sześciokondygnacyjnego bloku o kubaturze 37 169 m³ Mostostal Warszawa przystąpił 3 czerwca 2009 roku.

W ramach zawartej umowy nasza firma wybudowała:
- zespół 12 sal operacyjnych z zapleczami i salami wybudzeń,
- Oddział intensywnej Terapii z 21 łóżkami,
- sterylizatornię do obsługi traktu operacyjnego i OIT-u,
- pomieszczenia techniczne i usługowe dla funkcji podstawowej, salę dydaktyczną, z możliwością dzielenia jej na dwie mniejsze,
- centralną dyspozytornię dla całego kompleksu szpitala,
- pomieszczenia dla administracji i szatnie dla pracowników,
Kontrakt objął również dostawę, montaż i uruchomienie wyposażenia sal operacyjnych i intensywnego nadzoru oraz centralnej sterylizatornii.
Wszystkie prace zostały wykonane terminowo, zgodnie z projektem i technologią. Nie zabrakło też wysoko cenionej przeze mnie obsady. – podsumował projekt Kazimierz Starownik.

Kontrakt zrealizowaliśmy w konsorcjum, w skład którego weszły firmy: Elektromeks Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe WAMACO Sp. z o.o., Ekbud Sp. z o.o. Wartość inwestycji to blisko 50 mln zł brutto.