Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Basen z ruchomym dnem

19 maja 2011

Mostostal Warszawa na zlecenie Miasta Olsztyn wykona ruchome dno basenu olimpijskiego w Wodnym Centrum Rekreacyjno – Sportowym.

Umowa z inwestorem zawarta została 18 maja. Zakres naszych prac obejmuje dostawę i montaż ruchomego dna basenu olimpijskiego w olsztyńskim Wodnym Centrum Rekreacyjno – Sportowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu głębokość pływalni będzie można zmieniać w zależności od potrzeb.

Umożliwi to system poruszany hydraulicznymi cylindrami oraz linami ze stali nierdzewnej. Cylindry hydrauliczne umiejscowione zostaną bezpośrednio przy i prostopadle do ściany basenu w oddzielnym pomieszczeniu technicznym. Ruchome dna będą wykonane z pełnych, wzmocnionych paneli poliestrowych w kolorze białym. Basen będzie mógł osiągać głębokość do 2 metrów.

W Polsce nie ma pływalni, która dysponowałby systemem o podobnych parametrach technicznych. Urządzenie, jakie zamontowane będzie w Olsztynie jest największe, z tych jakie dotychczas montowane były w naszym kraju.

Prace potrwają do końca stycznia 2012 roku. Za ich realizację odpowiedzialny będzie Region Północny – Oddział Olsztyn Mostostalu Warszawa. Nasza firma jest też generalnym wykonawcą Wodnego Centrum Rekreacyjno – Sportowego. Obiekt budujemy od września 2009 roku. Jego budowa zakończy się też na początku przyszłego roku.