Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

AWF zyska budynek dydaktyczny

27 kwietnia 2010

Za niecałe dwa lata przy ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu powstanie nowoczesny budynek dydaktyczny. Mostostal Warszawa wykona go na zlecenie Akademii Wychowania Fizycznego.

W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczyli: Jerzy Binkiewicz, Wiceprezes Zarządu ds. Inwestycji Mostostalu Warszawa oraz prof. dr hab. med. Jerzy Smorawiński, Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.
Nowy budynek przyczyni się do rozwiązania części z problemów lokalowych z jakimi od lat boryka się uczelnia. ”Obecnie studenci uczą się w 11 obiektach rozrzuconych na terenie Poznania. Zarówno dla studentów jak i pracowników AWF jest to spory kłopot. Wiele z obiektów dydaktycznych jest w złym stanie i nadaje się do remontów” – czytamy na stronie internetowej akademii.
Studenci zyskają m.in.: dwie 160 metrowe klimatyzowane, wyposażone w sprzęt audiowizualny i elektronicznie opuszczane rolety sale wykładowe oraz dodatkowe miejsce na: Wydział Turystyki i Rekreacji, Zakład Żywienia i Żywności, Zakład Neurobiologii jak i nowoczesne pomieszczenia zwierzętarni, której powstanie obwarowane jest szeregiem wysokich wymogów powierzchniowych i sanitarnych.
W ramach inwestycji teren wokół obiektu zostanie zagospodarowany. Poza budową nowych dróg dojazdowych i chodników nasza firma przesadzi oraz posadzi nowe drzewa i krzewy.
Kontrakt wart jest 31,53 mln zł brutto. AWF otrzymana na jego realizację 75% dofinansowania ze środków Unii Europejskiej, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013.