Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Arena Legionowo gotowa

07 września 2010

Trzecia pod względem wielkości hala widowiskowo - sportowa na Mazowszu jest już gotowa! Generalnym wykonawcą ARENY LEGIONOWO był Mostostal Warszawa.

Pierwszy gwizdek zapowiadający mecz pokazowy - jeden z punktów programu oficjalnego otwarcia, rozległ się w sobotę 4 września. Podczas uroczystości nie zabrakło atrakcji oraz ważnych gości.

Wśród zaproszonych znaleźli się Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, delegat kurii diecezji warszawsko-praskiej, ks. infułat Lucjan Święczkowski oraz mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak. Byli też reprezentanci wszystkich lokalnych władz i samorządów. Trybuny na blisko 2 tys. miejsc siedzących wypełniły się niemal po brzegi.

Zaczęło się od meczu piłki nożnej, w którym miejscowa Legionovia zmierzyła się z warszawską Legią. Spotkanie skończyło się wynikiem 2 do 5 dla drużyny z ekstraklasy. Następnie na halę wkroczyły dziecięce zespoły taneczne, którym przypadło oficjalne przecięcie symbolicznej wstęgi. Potem widzowie obejrzeli: występy grupy Volt, Cheerleaderek, pokazy sztuk walki: Karate i Taekwondo, krótkie prezentacje miejscowych klubów siatkarskich i koszykarskich oraz zespół Crazy Dunkers z Francji prezentujący pokaz wsadów do kosza.

Po wszystkich atrakcjach na salę wjechał ogromny 100-kilogramowy tort w kształcie Areny Legionowo. Zgromadzeni goście skosztowali go już na pikniku przy stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Legionowie, któremu towarzyszył koncert Norbiego.

Budowa hali sportowej w Legionowie trwała 16 miesięcy.
Za wykonane prace nasza firma otrzymała 29,82 mln zł.

Hala w Legionowie