Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Akt erekcyjny w Kutnie

06 lipca 2010

Na budowie AQUAPARK Kutno odbyło się 1 lipca uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego

To ważne dla mieszkańców Kutna i regionu wydarzenie zgromadziło na terenie budowy prowadzonej przez naszą firmę wielu gości, m.in.: Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego - Michała Kaczmarka, Dyrektora Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego - Ryszarda Kalińskiego, Starostę Kutnowskiego - Dorotę Dąbrowską, radnych Rady Miasta z przewodniczącym Jackiem Sikorą.
Prezydent Zbigniew Burzyński w swoim przemówieniu podziękował wszystkim zaangażowanym w prace nad koncepcją oraz realizacją inwestycji. Podziękowania skierował również do Marszałka Województwa Łódzkiego za dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wyraził nadzieję, że AQUAPARK będzie doskonałym uzupełnieniem oferty sportowo – rekreacyjnej miasta i regionu kutnowskiego oraz ciekawą propozycją spędzania wolnego czasu.
Po odczytaniu aktu erekcyjnego nastąpiło jego podpisanie przez przedstawicieli Marszałka Województwa Łódzkiego, Przewodniczącego Rady Miasta, Mostostalu Warszawa SA, KIPP Projekt Sp. z o.o. Miejsce budowy oraz akt erekcyjny przed wmurowaniem zostały poświęcone przez proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela w Kutnie.


Rozbudowa kompleksu obejmuje realizację obiektu podzielonego na część basenową, rekreacyjną, odnowę biologiczną i administracyjno – socjalną. Powstaną w nim 3 baseny: sportowy o wymiarach: 16 x 25,03 m, basen do nauki pływania - o wielkości 6, 5x 10 m i rekreacyjny - 29,1 x 21,10 m, a ponadto zjeżdżalnie oraz inne wodne atrakcje. W zespole odnowy biologicznej znajdziemy łaźnię parową, saunę, solarium, caldarium oraz klub fitness z kortami do gry w squasha, dwoma siłowniami oraz salą do ćwiczeń ruchowych.