Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

Akademickie targi pracy z udziałem Mostostalu Warszawa

24 marca 2016

Czas podsumować nasze dotychczasowe spotkania ze studentami. Zgodnie z zapowiedzią Mostostal Warszawa pojawił się na akademickich targach pracy. W marcu na młode talenty czekaliśmy w Opolu, Poznaniu i Warszawie. Był czas na rozmowę o firmie i pracy, szansa na skierowanie pytań do pracowników budów, a także możliwość zdobycia inżynieryjnej wiedzy na przykładzie inwestycji realizowanych przez Mostostal Warszawa. Działo się!

Nasze spotkania zaczęliśmy od Poznania. 9 marca studenci mogli odwiedzić nasze stoisko na 20. Targach Pracy Politechniki Poznańskiej, a trzy dni później na Budowlanych Targach Pracy w Warszawie. Po niecałym tygodniu przyszła kolej na Inżynierskie Targi Politechniki Warszawskiej (15 marca) oraz VIII Akademickie Targi w Opolu (17 marca). Młodzi inżynierowie licznie i chętnie odwiedzali nasze stoiska. Najczęściej byli to studenci takich kierunków jak budownictwo ogólne, inżynieria środowiska, elektrotechnika i energetyka.      

W programie naszej wizyty przewidzieliśmy uśmiech, zapał, szczyptę humoru i dużą dawkę wiedzy, którą chcemy się dzielić ze studentami. O Mostostalu Warszawa uczestnicy targów mogli usłyszeć od naszych koleżanek i kolegów, którzy na co dzień pracują w biurze albo na budowie. Była okazja na to, żeby poznać firmę z różnych stron, zarówno z punktu widzenia administracyjno-organizacyjnego, jak i praktyki sztuki budowlanej. O Mostostal Warszawa przyszli inżynierowie mogli wypytać inżyniera na co dzień zajmującego się opracowywaniem i wdrażaniem innowacji w budownictwie, inżyniera budowy, kierownika robót czy HR-owca. Na wielbicieli łamigłówek czekały zagadki i konkurs z nagrodami, a dla głodnych wiedzy przygotowaliśmy interesujące wykłady.

Studenci w Opolu mieli okazję poznać bliżej świat betonu na przykładzie największej inwestycji przemysłowej w Polsce po 1989, którą realizuje m.in. Mostostal Warszawa, czyli budowy bloków energetycznych nr 5. i 6. w Elektrowni Opole. O technologii betonowania metodą ślizgową opowiadał Kamil Wituń, Kierownik Działu Technologa oraz Mateusz Kamiński - Kierownik Robót odpowiedzialny za Koordynację Dostaw Betonu, dzieląc się przy tym swoim doświadczeniem i cennymi spostrzeżeniami. Z kolei na Politechnice Warszawskiej Juliusz Żach, Kierownik Działu Badań i Rozwoju, zarażał studentów swoją pasją do nauki, prezentując osiągnięcia firmy w dziedzinie badań i rozwoju oraz wprowadzania na rynek innowacyjnych rozwiązań technologicznych. 

Gospodarzem stoiska Mostostalu Warszawa był Dział Personalny reprezentowany przez Justynę Wlazło i Monikę Antkowicz. Dzięki wsparciu kolegów z budów nasza oferta praktyk nabrała żywych kolorów. Wrażenia z pierwszej ręki o trudnościach pracy na budowie, czekających wyzwaniach, zlecanych zadaniach przekazali studentom: Mateusz Kamiński (Kierownik Robót), Łukasz Pachota (Inżynier Budowy), Jakub Bąbol (Inżynier Budowy), Agnieszka Hornowska (Inżynier Budowy ds. dokumentacji budowy), Agata Przybyszewska (Kierownik Robót).

Dziękujemy wszystkim za przybycie, duże zainteresowanie i ciepłe przyjęcie. W kwietniu zapraszamy na Targi Pracy na SGGW z naszym udziałem.

Do zobaczenia wkrótce!