Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

29 Września - Seminarium projektu Future Bridge

10 września 2008

Konsorcjum firm, realizujące europejski projekt HP Future-Bridge, do którego należy Mostostal Warszawa oraz Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej mają zaszczyt zaprosić na seminarium poświęcone mostom kompozytowym, które odbędzie się 29 września 2008 r. o godz. 9 w hotelu MDM, przy placu Konstytucji 1 w Warszawie.

Formularz rejestracyjny

Imię i nazwisko:
Instytucja:
Adres e-mail:

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną zagadnienia związane z projektowaniem oraz wznoszeniem mostów z kompozytów polimerowych. Jej temat to: „Cost Competetive, long life and and Low maintenance FRP Composite Bridges” (Mosty kompozytowe FRP: konkurencyjne, trwałe i o niskich kosztach utrzymania).

Uczestnikami seminarium będą: Mostostal Warszawa S.A., Acciona Infraestructuras, Labein Tecnalia, Joint Research Center (ELSA), University of Ljubljana, Huntsman, Owens Corning/ OCV Reinforcement, Mikrosam, Van Wees, Municipality of Kamnik. Projekt jest realizowany w ramach 7. Programu Ramowego w zakresie badań i rozwoju Unii Europejskiej. Współorganizatorami Seminarium są Instytut Dróg i Mostów oraz Katedra Inżynierii Materiałów Budowlanych Wydziału Inżynierii Lądowej PW.


Dotychczas kompozyty polimerowe (FRP – Fiber Reinforced Polymers) z powodzeniem wykorzystywane były w przemyśle samochodowym, lotnictwie czy produkcji maszyn. Dzięki swoim właściwościom, takim jak: duża wytrzymałość, lekkość i odporność na korozję, zaczęły być również stosowane w sektorze budowlanym. Doskonale sprawdziły się w budownictwie inżynierskim, w szczególności w konstrukcjach mostowych, w przypadku których kwestie takie jak trwałość, wzrost obciążenia użytkowego oraz korozja często stanowią duży problem. Dlatego konsorcjum realizujące projekt HP Future-Bridge postawiło sobie za cel wprowadzenie kompozytów polimerowych do projektowania i budowy obiektów mostowych. W ramach inicjatywy powstaną dwa mosty demonstracyjne: w miejscowości Kamnik w Słowenii oraz w Hiszpanii.

Seminarium odbędzie się w języku angielskim. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Plakat informacyjny HP Future Bridge

Agenda HP Future Bridge