Acciona Mostostal Warszawa jest w Grupie Kapitałowej Acciona.

VII Powiatowa Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych w Legionowie

30 marca 2007

Technikum budowlane w Dębem przy współpracy Mostostalu Warszawa 30 marca wystąpiło na VII Powiatowej Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych w Legionowie. Wraz z Mostostalem starało się ono zachęcić młodzież z powiatu legionowskiego do nauki w technikum o profilu budowlanym.

Gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z ofertą szkoły oraz zasadami jej współpracy z firmami budowlanymi. Współpraca warszawskiego Mostostalu z technikum stanowi kontynuację działań, jakie rozpoczął on na początku marca tego roku. Firma uczestniczyła wtedy w VII Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym "Perspektywy 2007 - Prezentacja Liceów i Techników", na którym starała się zachęcić młodzież do wyboru szkół o profilu budowlanym. Na targach w Legionowie obecność Mostostalu wzbudziła duże zainteresowanie. Gimnazjaliści nieustannie podchodzili do wspólnego stoiska firmy i technikum chcąc zapytać o szczegóły związane z rekrutacją oraz zasadach współpracy szkoły z Mostostalem. Byli ciekawi, czy po skończeniu nauki na pewno znajdą pracę, jakie są wymagania oraz jaki zawód będą mogli wykonywać w przyszłości. Wbrew powszechnej opinii, że budownictwo jest dla chłopców stoisko technikum odwiedziło również dużo dziewcząt. Mamy nadzieję, że choć część młodzieży udało się nam zainteresować naszą branżą.

Mostostal prócz wsparcia technikum w jego promocji zamierza również współpracować ze szkołą w zakresie przygotowywania ciekawych programów edukacyjnych, dzięki którym młodzież zdobyłaby przydatną w późniejszej pracy wiedzę. Stworzył on również program wycieczek, podczas których uczniowie odwiedzą najciekawsze inwestycje zrealizowane przez firmę. Chodzi o połączenie wiedzy teoretycznej z praktyczną, przedstawienie poszczególnych etapów danej inwestycji i procesów jej towarzyszących.